بیش فعالی چیست ADHD چیست

بیش فعالی چیست ADHD چیست

بیش فعالی چیست ADHD چیست ؟ حالتی است که فرد مبتلا عملکرد و فعالیت غیر عادی نسبت به سایرین دارد. این بیماری در برخی مواقع خود را با علائمی چون رفتارهای تکانشی ، حرکت های مداوم ، حواس پرتی و غیره نشان میدهد. در اغلب اوقات مدیریت بر روی افراد بیش فعال ممکن است بسیار دشوار باشد. گروه های شغلی مانند معلمان و کارفرمایان  و … خاطرات زیادی در مواجهه با این افراد را دارند که به کررات میتوانند ساعت ها برایتان بازگو نمایند.

برخی مشکلات این افراد در ارتباطات اجتماعی

اغلب مدیریت افراد دچار اختلال بیش فعالی برای والدین و معلمان و کارفرمایان دشوار بوده. و باعث به وجود آمدن برخوردهای رفتاری فی مابین فرد بیش فعال و اطرافیان میگردد. و نحوه واکنش مردم و اطرافیان ممکن است باعث بروز اضطراب یا افسردگی ، شکست های شغلی و کاری  در فرد بیش فعال گردد. این افراد ، مستعد به مصرف مواد مخدر و محرک و الکل  و … هستند.

در همین ابتدا لازم است که یاد آور شوم اختلال ADHD ،یک اختلال واقعی است. افراد مبتلا به این اختلال در زندگی روزمره خود با چالشهای بسیار واقعی روبرو هستند. و برخورد بی تفاوت و کم اهمیت در درمان  این اختلال در کودکان و بزرگسالان میتواند عواقب بسیار زیادی را در زندگی فرد و اطرافیانش رقم بزند.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

در این مقاله در مورد ADHD و علائم آن و راه های درمان و هر آنچه در مورد آن باید بدانید صحبت شده. و به تمامی سوالات این حوزه سعی شده پاسخ داده شود . پس تا پایان مقاله این مقاله همراه ما باشید. مدت زمان مطالعه 3 دقیقه.

بیش فعالی چیست

تعریف بیش فعالی چیست

تعریف بیش فعالی چیست ؟ بیش فعالی نوعی اختلال است که در شخص مبتلا خود را با علایم حرکت مداوم ، اقدامات تکانشی و عدم توجه و تمرکز دیده میشود. ساده ترین چیزها به راحتی حواس فرد بیمار را از کاری که در حال انجام آن است پرت می کند. رفتار بیش فعال معمولاً با فعالیت مداوم ، حواس پرتی ، تکانشگری ، عدم توانایی در تمرکز ، پرخاشگری و رفتارهای مشابه به این موارد همراه است.

ADHD چیست ؟ ADHD همان بیش فعالی است. در تعریف بر روی کاغذ همان طور که در بالا ذکر شد گنجانده می شود. ولیکن در عمل به دلیل عوامل متعددی به راحتی قابل تعریف نیست. درک این بیماری اغلب به قضاوت ناظر بستگی دارد. رفتاری که از نظر فردی بیش از حد به نظر می رسد ممکن است از نظر فرد دیگر بیش از حد به نظر نرسد. اما برخی از کودکان ، وقتی با دیگران مقایسه می شوند، به وضوح فعالیت بیشتری دارند. اگر در کار مدرسه یا دوست شدن تداخل ایجاد کند، این می تواند به یک مشکل تبدیل شود.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

مشکلات بیماری بیش فعالی چیست

بیش فعالی اغلب بیش از آنکه برای کودک مشکل ساز باشد ، برای مدارس و والدین مشکل ساز می شود. اما بسیاری از کودکان بیش فعال، ناراضی یا حتی افسرده هستند. رفتار بیش فعال ممکن است باعث شود اطرافیان ،کودک را هدف آزار و اذیت قرار دهد. یا ارتباط با سایر کودکان را دشوار کند. کارهای مدرسه ممکن است دشوارتر باشد. کودکانی که بیش فعال هستند اغلب به دلیل رفتارشان مجازات می شوند.

از سوی دیگر افراد دارای اختلال ADHD با نافرمانی ها و عدم رعایت دستورالعمل ها باعث ناراحتی اطرافیان شده. این موضوع فرصت های ترقی و رشد را در صورت عدم درمان از آنها میگیرد. عدم تمرکز و توجه این افراد به موضوعات مهم باعث عدم موفقیت ایشان در کارها و امور محوله و وظایفشان میگردد. در صورت عدم درمان مانع از دستیابی فرد به اهداف و شاخه به شاخه شدن ایشان میگردد.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

اختلالات بیش فعالی ( ADHD چیست ) و از چه زمانی علایم آن ظاهر میشود

در پاسخ به سوال اختلالات بیش فعالی ( ADHD چیست ) باید گفت که اختلال بیش فعالی با کمبود توجه (ADHD) یک اختلال پیچیده عصبی – تکاملی است که می تواند موفقیت کودک در مدرسه و همچنین روابط او را تحت تأثیر قرار دهد. علائم بیش فعالی متفاوت است. گاهی تشخیص آنها دشوار است. اختلالADHD و کمبود توجه (ADHD) یک اختلال شایع در رشد عصبی است. این بیماری اغلب در دوران کودکی تشخیص داده می شود. بر اساس مراکز کنترل بیماری منبع مورد اعتماد، اعتقاد بر این است که حدود 5 درصد از کودکان آمریکایی مبتلا به ADHD هستند.

در گذشته ، ADHD اختلال کمبود توجه (ADD) نامیده می شد. همانطور که توسط کلینیک مایو گزارش شده است، جامعه پزشکی اکنون ترجیح می دهد این وضعیت را ADHD بخواند. زیرا این اختلال اغلب شامل یک مولفه بیش فعالی و تکانشگری است. این امر به ویژه در مواردی که در کودکان در سن پیش دبستانی تشخیص داده می شود ، بسیار درست است. هر کودکی ممکن است بسیاری از علائم فردی ADHD را تجربه کند. بنابراین، برای تشخیص ، پزشک کودک شما میبایست کودک را با استفاده از چندین معیار ارزیابی کند.

ADHD در چه زمان تشخیص داده می شود

ADHD به طور کلی در کودکان در زمان نوجوانی تشخیص داده می شود. میانگین سنی برای تشخیص مورد اعتماد ADHD سن ینج سالگی تا هفت سالگی است. کودکان بزرگتر نیز که علائمی از خود بروز می دهند ممکن است بیش فعالی داشته باشند. اما آنها در اوایل زندگی اغلب علائم کاملاً مفصلی از خود بروز داده اند. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

با تعریف اختلال بیش فعالی چیست ( ADHD چیست ) آشنا شدید. در ادامه به توضیح اجمالی نشانگرها و علائم بیش فعالی می پردازیم.

نشانگر ها و علائم

در پاسخی کوتاه به سوال علائم بیش فعالی ( ADHD چیست ) باید گفت علائم رایج ADHD شامل بیش فعالی ، تکانشگری و عدم توانایی در تمرکز یا توجه است. کودکان ممکن است علائم ADHD خود را پشت سر بگذارند. با این حال ، بسیاری از نوجوانان و بزرگسالان همچنان علائم ADHD را تجربه می کنند. با درمان به موقع ADHD در کودکان و بزرگسالان آنها میتوانند زندگی شاد و متناسب داشته باشند.

براساس اعلام موسسه ملی بهداشت روان ، هدف از هر نوع درمان و داروی ADHD کاهش علائم بیش فعالی است. برخی از داروها می توانند به کودک مبتلا توجه بیشتری دهند. همراه با رفتار درمانی و مشاوره ، دارو می تواند علائم ADHD را کنترل کند.

بیش فعالی چیست ADHD چیست

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

انواع بیش فعالی ( ADHD چیست )

بیش فعالی را میتوان به سه زیر گروه فرعی تقسیم نمود. در ذیل هریک از این گروه ها آورده شده. و نشانه های هریک از گروه ها نیزعنوان گردیده است. اما قبل از مطالعه آن باید در نظر داشت که افراد مبتلا به ADHD در هر سنی به احتمال زیاد با اختلال در مهارت های اجتماعی مانند تعامل اجتماعی و ایجاد دوستی روبرو می شوند. این برای همه زیرگروه ها صادق است. تقریباً نیمی از کودکان و نوجوانان مبتلا به بیش فعالی در مقایسه با 10-15٪ کودکان و نوجوانان غیر ADHD ، طرد اجتماعی توسط همسالان خود را تجربه می کنند. افرادی که نقص توجه دارند مستعد مشکل در پردازش زبان کلامی و غیرکلامی هستند. این امر می تواند بر تعامل اجتماعی تأثیر منفی بگذارد. آنها همچنین ممکن است در حین مکالمه رانندگی کنند. نشانه های اجتماعی را از دست بدهند و در یادگیری مهارت های اجتماعی مشکل داشته باشند.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

1-گروه عمدتا بی توجه در بیش فعالی ADHD-I)  یا ADHD-PI )

این گروه عمدتا دارای علایم زیر هستند :

 1. حواس آنها به راحتی پرت میشود. مطالب را فراموش میکنند. جزییات امور را از دست داده و عمدتا از شاخه ای به شاخه دیگر و یا از فعالیتی به فعالیت دیگر می روند.
 2. این گروه از بیماران در حفظ تمرکز بر روی یک موضوع و یا مطلب مشکل دارند.
 3. از انجام یک کار در چند لحظه اولیه و چند دقیقه اول خسته می شوند مگر کاری که برای آنها به شدت لذت بخش باشد.
 4. برای اتمام و تکمیل یک کار توجه و تمرکز کافی نداشته و کارها را نیمه کاره رها میکنند.
 5. اغلب اسباب تکمیل و تحویل تکالیف و فعالیت ها را مانند اسباب بازی و یا اسباب کار ، مداد و .. گم کرده و یا از دست میدهند.
 6. در زمان معاشرت با دیگران به نظر میرسد به صحبت های مخاطب گوش نمی دهند.
 7. برای پردازش سریع اطلاعات و دقیق داده های اغلب کارها بجز کارهایی که بسیار به آن علاقه مند هستند مشکل دارند. برای پیروی از دستورالعمل ها و شیوه نامه ها به سختی تلاش میکنند و با آنها مشکل دارند.
 8. این گروه از بیماران بیش فعالی در درک جزئیات مشکل دارند و غالبا از جزئیات غافل می شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی کودکان میتوانید به مقاله مرتبط با آن مراجعه نمایید.

2- گروه عمدتا بیش فعالی – تکانشی(ADHD-PH یا ADHD-HI)

گروه دوم گروه بیش فعالی – تکانشی هستند این گروه عمدتا دارای علایم زیر هستند :

 1. بدون توقف صحبت می کنند
 2. با هرچه در اطراف است بازی کرده و آنها را لمس یا به تعمیرات آنها و باز کردن آنها اقدام می کنند.
 3. این افراد با نشستن بابت هرموضوعی مانند میز شام یا انجام تکالیف مدرسه مشکل دارند.
 4. دائماً در حرکت می باشند.
 5. در انجام کارها یا فعالیت های آرام مشکل مشکل دارند.
 6. بی تاب هستند.
 7. اظهار نظرهای نامناسب را به شدت رد کنید ، احساسات خود را بدون رعایت حدود نشان می دهند و بدون توجه به عواقب آن رفتار می کنند.
 8. از انتظار به هر نوع که باشد مانند انتظار در بازی و … متنفر بوده و با آن مشکل دارند.
 9. افراد این گروه اغلب مکالمه و صحبت دیگران را قطع کرده و یا تکمیل میکنند.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

3- گروه ترکیب شده بیش فعالی بی توجهی و بیش فعالی تکانشی (ADHD-C)

این گروه هم دارای مشخصات گروه اول ADHD بوده و هم دارای علایم گروه دوم می باشند .

ارتباط جنسیت با ADHD چیست ؟

حال می خواهیم بدانیم ارباط جنسیت با ADHD چیست. خوب است بدانید بیش فعالی و علایم و اختلالات آن هم در پسران و هم در دختران دیده می شود. ولیکن بیش فعالی دختران علائم و تکانشگری کمتری را نشان می دهد. اما علائم بیشتری مربوط به ADHD – کم توجهی و حواس پرتی را دارا هستند.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

ارتباط افزایش سن با اختلال بیش فعالی چیست ؟

علائم بیش فعالی با افزایش سن از بین می رود و در نوجوانان و بزرگسالان مبتلا به ADHD به “بی قراری درونی” تبدیل می شود. ممکن است حرکت بیش از حد (رفتار هایپرکینتیک) اغلب با بزرگتر شدن کودک کاهش یابد و یا در دوره نوجوانی کاملا از بین برود ولیکن بقیه علائم به صورت اضطراب ، عدم توجه و بیقراری و سرگردانی ، عدم ارتباط درست در تعامل با اطرافیان غالبا تا آخر عمر در صورت درمان نشدن فرد بیمار با او خواهد ماند.برای اطلاع بیشتر درخصوص بیش فعالی بزرگسالان روی لینک کلیک کنید.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

علایم عمومی بیش فعالی چیست

تعریف علائم بیش فعالی و مرز بین آنها ممکن است برای عموم دشوار باشد. زیرا ترسیم خطی سوایش در جایی که سطح طبیعی بی توجهی و تکانشگری به پایان برسد و سطح قابل توجهی که نیاز درمان دارد مرزی نزدیک است و برای تشخیص حتما بایستی به کارشناس و دکتر این حوزه مراجعه نمایید.

 در ذیل برخی از علایم عمومی بیش فعالی ذکر می شود :

عدم تمرکز و توجه – رفتارهای تکانشی – عدم ارتباط موفق با جوامع اجتماعی اطراف – عدم موفقیت در انجام وظایف و تکالیف – عدم درک جزییات امور – دشواری در کنترل خشم – تاخیر در گفتار – دامنه توجه کم

البته باید در نظر بگیرید که علایم ذکر شده برای فرد بایستی بالاتر از شش ماه وجود داشته باشد تا بتوان فرد را مشکوک به اختلال ADHD دانست. از سوی دیگر با توجه به سن فرد مشکوک باید در نظر داشت که حد اقل این علایم در دو محیط متفاوت از فرد دیده شود. به عنوان مثال مدرسه و خانه و همچنین وجود حداقل 6 علامت ADHD برای افراد زیر 12 سال و 5 علامت برای افراد بالای 12 سال در فرد وجود داشته باشد.

بیش فعالی چیست ADHD چیست

درمورد اختلالات یادگیری و انواع آن میتوانید به مقاله مرتبط مراجعه نمایید.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

علل بروز ADHD چیست ؟

علت دقیق بیش فعالی متاسفانه هنوز برای جامعه علمی به طور دقیق مشخص نشده است. و تحقیقات و پژوهش های مختلف جهت یافتن علت دقیق بیش فعالی هنوز در حال انجام است و دانشمندان سعی در شناسایی علت و یا علل این بیماری دارند ولیکن برخی عوامل تا کنون شناسایی شده که ممکن است به طور مستقیم در بیش فعالی تاثیر بگذارد.

 برخی از این علل را در ذیل به آنها اشاره نموده ایم :

1) عوامل ارثی و وراثتی : مطالعات صورت پذیرفته موید این است که ژن ها میتوانند یکی از عوامل انتقال بیش فعالی باشند. بیش فعالی به صورت نسلی و ژنتیکی قابلیت انتقال دارد.
2) عوامل محیطی مانند سموم و آلاینده ها : در برخی مطالعات به وضوح نشان داده شده که قرارگیری کودک و افراد در معرض آلاینده های محیطی مانند سرب و رنگ های ساختمانی قدیمی میتواند باعث بروز ADHD در فرد شود.
3) عوامل اختلال مغزی و رشد سیستم عصبی : پژوهش های صورت پذیرفته به روشنی به ارتباط بین این بیماری و اختلال در سیستم رشد عصبی کودک اشاره دارد این اختلالات رشد عصبی میتواند استفاده از زنان بار دار از برخی دارو ها و یا زایمان های زودرس اشاره داشته باشد.
4) استفاده بیش از حد از قند : کودکان و افراد بالغ برخی مواقع به علت دریافت بیش از حد مواد قندی سطح بالایی از انرژی خود را دریافت میکنند. در صورت استمرار دریافت مواد قندی این حالت به بیش فعالی تکانشی میتواند منجر گردد. مطالعات در این حوزه همچنان در حال انجام است. با این حال این به نوع بیش فعالی مرتبط با ADHD مرتبط نیست.

5) اختلالات عاطفی

6) تیروئید بیش از حد فعال ( پرکاری تیروئید )

عوارض بیش فعالی چیست؟

بیش فعالی دارای عوارض مختلفی در زندگی فردی و اجتماعی فرد مبتلا می باشد. گاها فرد را تا آخر عمر درگیر عوارض خود می کند. زندگی ایشان را دچار اختلالات جبران ناپذیری میگرداند. 

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

برخی از اصلی ترین عوارض بیش فعالی :

1) کودکان دچار اختلال بیش فعالی عمدتا با عدم موفقیت در تحصیل و موارد انضباطی مواجه هستند.

2) به دلیل ماهیت علاقه مندی افراد دچار اختلال بیش فعالی به فعالیت های تکانشی و نیاز مداوم به حرکت و ماجراجویی این افراد تمایل زیادی به خرق عادات یومیه و تجربه حوادث دارند .

3) این افراد غالبا از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند. که این شاخص تاثیر زیادی در تعاملات اجتماعی آنها دارد.

4) مکالمه این افراد غالبا نا منظم بوده و خط داستانی مشخصی را پیگیری نمیکنند. یا با قطع کردن صحبت دیگران به ادامه گفتگو می پردازند. این خصیصه دچار اختلالات فراوانی در زندگی اجتماعی و روابط زناشویی افراد مبتلا به ADHD دارد.

5) این افراد به دلیل کنترل فشار های ناشی از برخورد دیگران و محیط با آنها و همچنین تعدیل فشار های روانی خود به مصرف مواد مخدر و سوء مصرف الکل گرایش بسیار دارند. این مهم زندگی آتی آنها را با خطرات و مشکلات زیادی مواجه میکند .

عوارض عدم درمان ADHD در کودکان

در صورت عدم درمان بیش فعالی در کودکان هریک از موارد فوق حالتی حادتر به خود می گیرد. به گونه های دیگری از بیماری های رفتاری و اختلالات روانی دچار میگردد. مانند :

1) عدم توانایی در ایجاد ارتباط موثر منجر به بدبینی و اختلالات یادگیری میگردد.

2) نگرانی و اضطراب از نتیجه رفتارهای قبلی در فرد منجر به نگرانی و اختلالات اضطرابی عصبی و طاقت فرسا در وی میشود.

3) افسردگی یکی از نتایج قطعی عدم درمان اختلال بیش فعالی است

4) اختلال دیگری که در مبتلایان به این بیماری به کرات دیده می شود نا امیدی زیاد و تحریک پذیری نسبت به موضوعات مختلف است  که نتیجه تجربه بد فرد ناشی از عدم توانایی ایشان در تنظیم خلق و خو و رفتار اجتماعی وی می باشد.

5) ODD یا همان اختلال سرپیچی و مخالفت، که افراد دچار این اختلال قالبا نسبت به صاحبان قدرت مانند والدین و مربیان رفتاری خصمانه داشته و به سرپیچی از دستورالعمل ها و شیوه نامه میپردازند .آنها غالبا از منظر صاحبان قدرت مانند والدین عصیانگر می باشند.

6) یکی دیگر از عوارض عدم درمان بیش فعالی افسردگی و رفتار شیدایی فرد بیمار است که اغلب نتیجه اختلال دو قطبی است.

7) سندرم تورت که در مبتلایان به بیش فعالی نیز دیده می شود. این شرایط با هر دو تیک حرکتی و صوتی مشخص می شود.

چه زمانی با یک متخصص و دکتر ADHD باید تماس گرفت ؟

بهترین زمان برای مراجعه به یک متخصص بیش فعالی برای تعیین اختلال فرد مشکوک در سن 5  سالگی است و در این سن اگر متوجه شوید که :

 1. فعالیت کودک شما بیش از حد نرمال است
 2. کودک شما پرخاشگر است
 3. رفتارهای کودک شما تکانشی است
 4. کودک شما در تمرکز و توجه مشکل دارد
 5. فعالیت فرزند شما در اجتماع دوستان و یا مدرسه دارای مشکل ارتباطی است.

در صورت مشاهده هریک از علایم بیش فعالی به سرعت به یک متخصص روانشناس برای درمان به موقع مراجعه نمایید. تا از هرگونه آسیب های آتی در کودک و بزرگسالان دچار این اختلال جلوگیری کرده باشید.

به یاد داشته باشید که اختلال ADHD باعث بروز مشکلات عدیده ای در فرد بیمار می شود. مشکلاتی همچون علاقه به مواد مخدر و محرک ، پرخاشگری و بی قانونی ، عدم موفقیت شغلی ، شاخه به شاخه شدن در کار و شغل ، مشکل در زندگی اجتماعی و زناشویی و… به همین دلیل به هیچ عنوان از درمان این بیماری غافل نشوید.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

بهترین و مطمئن ترین راه تشخیص بیش فعالی

نقشه  مغزی ، علایم بیش فعالی و تفاوتهای ADHD و بی توجهی را به وضوح نشان می دهد. بهترین راه تشخیص دقیق بیش فعالی و نوع آن گرفتن نقشه مغزی با دستگاه های پیش رفته لورتا می باشد. این دستگاه بدون عوارض جانبی در 5 دقیقه نقشه مغز را استخراج کرده و نوع  ADHD را مشخص می نماید. این روش درمانADHD جدیدترین درمان بیش فعالی است که بدون استفاده از دارو در زمانی کوتاه بوده.این روش امروزه در کشور آمریکا و دیگر کشور های پیشرفته به عنوان بهترین روش مورد قبول درمان است. این روش طول درمان بلند مدت ندارد. و کمتر از 15 جلسه بیمار علایم مشخصی از بهبود را نشان میدهد.خوشبختانه از سال 95 دکتر امین اسداله پور این روش درمانی را برای اولین بار وارد کشور نمودند. با استفاده از پروتکل های درمانی که ایشان برای هر بیمار تعیین مینماید بیماران بسیاری موفق به درمانشان شده اند. بنابراین اگر می خواهید بدانید راه تشخیص بیش فعالی یا ADHD چیست می توانید این راه را با اطمینان انتخاب کنید و پاسخ مطلوب بگیرید.

برای راهنمایی بیشتر در این خصوص کمک بگیر از:

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیش فعالی چیست ADHD چیست و درمان سریع و موثر بیش فعالی با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمایید .

همچنین میتوانید نتایج درمانی لورتا نوروفیدبک را در اینستاگرام مرکز به آدرس زیرمشاهده فرمایید.

     اینستاگرام سایبر(cyberneuro )

اوتیسم

اوتیسم

اوتیسم چگونه اختلالی است؟ | اطلاعاتی جامع و مفید در مورد اوتیسم اوتیسم یک نوع اختلال رشدی است که بر

بیشتر بدانید»