حمله عصبی پنیک

حمله عصبی پنیک و علت ، علائم و راه های درمان آن

حمله عصبی پنیک نوعی حمله می باشد که به علت اضطراب و ترس بسیار زیاد بوجود می آید و نشانه ها و علائم فیزیکی واضحی را در فرد مبتلا نشان می دهد.

حمله عصبی پنیک که در برخی مقالات از آن با عنوان حملات پانیک نیز یاد می شود، در فرد مبتلا ترس و اضطراب شدیدی را ایجاد می کند. بصورتی که فرد مبتلا این علائم را با بیماری های قلبی اشتباه می گیرد و فکر می کند که قلب او انگار مشکل دارد و به حدی زیاد می ترسد که گوئی می خواهد بمیرد.

افراد مبتلا به حمله عصبی پنیک معمولا سخت قبول می کنند که مشکل آن ها عصبی می باشد و پس از گرفتن نوار قلبی و تست های مختلف پزشکی و اطمینان از سلامت اعضای بدن خود به اجبار می پذیرند که به درمان اختلال خود بپردازند.

اکثریت مردم در طول عمر خود چندین بار حمله عصبی پنیک را تجربه خواهند کرد، زیرا با زیاد شدن سرعت زندگی ها و افزایش استرس و نگرانی ها و عواملی همچون شیوع بیماری کرونا، شدت اضطراب به شدت در افراد بالا رفته است. پس این اختلال یک اختلال شایع عصبی می باشد اما، در صورتی که بصورت مداوم این حملات را تجربه کنید، این حملات بر روی زندگی شما تاثیر می گذارد به گونه ای که نه دیگر می توانید بخوابید و نه کار کنید.

حمله عصبی پنیک درست است که خیلی ترسناک می باشد، (برای فهم این ترس کافی است تصور کنید که هر لحظه مرگ به سراغ شما می آید ) اما خوشبختانه قابل درمان نیز می باشد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا از زبان کارشناسان مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر بیشتر در خصوص این اختلال بخوانید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی می توانید با شماره 02144206861 تماس حاصل فرمائید.

اختلال یا حمله عصبی پنیک چیست؟

حمله عصبی پنیک چیست

همانطور که اشاره کردیم افراد مبتلا به اختلال پنیک، زمانی متوجه آن می شوند که دچار حمله عصبی شوند. این حملات در بازه ای از روز ممکن است فقط به سراغ آن ها بیاید ( برای مثال فقط در هنگامی که برای خواب به تخت خود میروند یا زمان عبور از راه پله و سوار شدن به آسانسور یا قرارگیری در فضاهای بسته ) و حتی ممکن است از چیزی در آن لحظه نترسیده باشند و استرس انجام کاری هم نداشته باشند.

توجه: حمله عصبی پنیک در هر فرد ممکن است رخ بدهد و در صورت تکرار این حملات است که تشخیص می دهند که فرد دچار اختلال پنیک می باشد.

طیق آمار بدست آمده اصلی ترین نشانه های حملات پنیک ضربان قلب سریع، احساس حمله قلبی، لرزش، سوزن سوزن شدن می باشند که همان طور که بیان کردیم در هر بازه ی زمانی می توانند در فرد مبتلا خود را نشان دهند. همین طور این حملات تعداد مشخصی هم ندارند و می توانند چند مرتبه در روز و یا چندین مرتبه در سال اتفاق بیفتند.

از دیگر مواردی که افراد مبتلا به حمله عصبی پنیک را اذیت می کند این است که آن ها دو نوع از ترس را تجربه می کنند:

 1. ترس در هنگام حمله.
 2. ترس در طول روز از این که بار دیگر دچار حمله عصبی پنیک شوند.

طبق گزارشات بدست آمده، زنان بیشتر از مردان به اختلال پنیک دچار می شوند و از لحاظ سنی نیز این اختلال معمولا در اواخر دوران نوجوانی یا در ابتدای جوانی خود را نشان می دهد.

علائم حملات پنیک

علائم حمله عصبی پنیک

حملات پنیک همان طور که گفتیم زمان و مکان مشخصی ندارند و به یکباره شروع می شوند. علائم حملات عصبی پنیک می نوانند در حال قدم زدن در هنگام خرید و یا در هنگام رانندگی یا یک جلسه کاری مهم که کمی برای آن استرس دارید رخ بدهد. بنابراین حتما آن ها را جدی بگیرید و در اولین فرص برای درمان پنیک خود اقدا کنید.

توجه داشته باشید که حمله عصبی پنیک انواع مختلفی دارد ولی طبق آمار بدست آمده معمولا افراد این حملات عصبی را در حدود چند دقیقه تجربه می کنند و پس از اتمام آنها احساس فرسودگی ناشی از خستگی دارند.

علائم اصلی حملات پنیک عبارت اند از:

 • احساس ترس از بلایی که قرار است به سرشان بیاید
 • نگرانی از مرگ
 • ترس از دست دادن کنترل خود
 • عرق
 • لرزش
 • احساس خفگی
 • تپش قلب شدید
 • گرفتگی در گلو و قورت دادن دائم آب دهان
 • حالت تهوع
 • گرفتگی شکم
 • درد قفسه سینه
 • سردرد و احساس سردی یا سبکی سر
 • سرگیجه و غش
 • احساس خواب رفتگی یکی از اعضای بدن و یا گزگز
 • تنگی نفس
 • ضعف و درد معده

تاثیر علائم حملات پنیک بر زندگی اجتماعی

این حملات عصبی می توانند به قدری بر زندگی افراد مبتلا تاثیر بگذارند که آن ها از این که در جمعی حضور داشته باشند بترسند و در نتیجه بخواهند که تنها باشند و از سایرین دوری کنند. همین طور ممکن است که این افراد از ورود به مکان هایی که در آنجا دچار حمله عصبی پنیک شده اند ترس داشته باشند و دائم نگران باند که در یک مکان یا زمان خاص بار دیگر این حملات به آن ها دست بدهند. برای دریافت مشاوره رایگان درخصوص علائم خود می توانید با کارشناسان ما در مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر در نقاط مختلف کشور تماس بگیرید.

زمان مراجعه به پزشک

اگر هر یک از علائم حمله عصبی پنیک را دارید و از یکی دوبار بیشتر این حملات بهتان دست داده است، هرچه سریع تر به یک متخصص علوم اعصاب شناختی مراجعه فرمائید. این حملات زیاد خطرناک نمی باشند اما همان طور که گفتیم بسیار فرد مبتلا را آزار می دهند و نمی توانید به خودی خود آن ها را کنترل کنید و ممکن است درصورت عدم درمان حال شما را از اینی که است بدتر هم بکند.

همان طور که گفتیم اکثر افراد مبتلا به اختلال پنیک بر این باورند که مشکل آن ها بیماری هایی چون بیماری قلبی می باشد. بنابراین پیشنهاد می کنیم بدون تحقیق و مراجعه به یک متخصص علوم اعصاب شناختی از مصرف هرگونه قرص و دارو بپرهیزید.

علت حمله عصبی پنیک

علت حمله عصبی پنیک

برای علت حمله عصبی پنیک و یا اختلال پنیک هنوز هیچ چیز قطعی یافت نشده است اما عواملی را می توان نام برد که تاثیر آن ها بر این حملات اثبات شده است. این عوامل عبارت اند از:

 • ژنیک افراد و ارث بردن این اختلال از والدینشان
 • قرار گیری در معرض استرس زیاد به شکل های مختلف
 • یک تصادف یا واقعه ای مانند تجاوز به فرد که دچار ترس شدیدی در او شده باشد
 • مصرف بیش از حد دخانیات یا کافئین
 • جدایی خود فرد یا پدر و مادر و یا افزایش تعداد افراد خانواده
 • مرگ یا بیماری یکی از افراد نزدیک و ترس از دست دادن سایر عزیزان
 • برخی افراد به طور کلی اضطراب بیشتری نسبت به سایرین دارند
 • اختلال در نحوه عملکرد مغز در بخشی از نواحی آن

شما بطور طبیعی اگر در موقعیت خطرناکی قرار بگیرید دچار ترس و اضطراب و نگرانی شدیدی می شوید اما این امر در مواقعی پیش می آید که شما یک ترس خارجی دارید و عاملی باعث این نگرانی و اضطراب شما می باشد. بحمله عصبی پنیک نیاز به هیچ علت خارجی ای ندارد و چیزی که در شما باعث ترس و اضطراب می کند مغز شما می باشد که باید عملکرد آن را با برخی روش های موجود تصحیح کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جدید ترین روش های درمان حمله عصبی پنیک بدون نیاز به مصرف قرص و دارو با مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر تماس بگیرید.

راه های درمان حمله عصبی پنیک یا اختلال پنیک

اگر که شما نیز دچار اختلال پنیک می باشید به یک متخصص علوم اعصاب شناختی مراجعه کنید و علائم خود را در زمانی که این حملات عصبی به شما دست می دهد برای او شرح دهید. بعد از این که علائم خود را شرح دادید متخصص ممکن است برای اطمینان بیشتر از شما بخواهد که آزمایشاتی را انجام بدهید که بدون خطر می باشند مانند گرفتن نقشه مغزی. مهم ترین اقدام برای شروع پروسه درمان تشخیص اختلال است.

اختلال پنیک یا اختلال هراس معمولا با توجه به تشخیص متخصص با یکی از روش های زیر یا ترکیبی از این روش ها قابل درمان می باشد. اما در نود درصد مواقع با روش جدیدی که در ادامه بیان می کنیم فرد درمان می شود و دیگر نیازی به رفتن به سراغ سایر روش ها نیست.

درمان حمله عصبی پنیک با لورتا

درمان حمله عصبی پنیک با لورتا نوروفیدبک

درمان پنیک با لورتا نوروفیدبک جدیدترین روش برای درمان این اختلال می باشد که تائیدیه سازمان FDA آمریکا نیز دارد و چندین سال است که در کشورهای پیشرفته دنیا به عنوان درمان اصلی اختلال پنیک از آن استفاده می شود. لورتا نسل بسیار پیشرفته دستگاه های نوروفیدبک می باشد که نسبت به آن ها تاثیر چند برابر بهتری دارد. این دستگاه هیچگونه عوارض جانبی ای ندارد و بسیار موثر تر از سایر روش ها می باشد. به همین دلیل خیلی زود جای روش های دیگر مثل دارو درمانی را پر کرده است و دیگر نیاز نیست که برای درمان اضطراب فرد قرص و داروهای مختلف با عوارض جانبی زیاد را مصرف کند.

خوشبختانه چند سالی است که این دستگاه توسط جناب آقای دکتر امین اسداله پور وارد کشور عزیزمان ایران هم شده است و افراد می توانند از این روش برای درمان اختلالات مختلف مغز بهره بگیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص درمان حمله عصبی پنیک با لورتا تماس بگیرید.

روان درمانی

در این روش درمانی، یک روانشناس با فرد مبتلا به اختلال پنیک صحبت می کند و با سوالاتی دقیق سعی می کند که علت این حملات را بفهمد و با ارائه راهکارهایی برای قبل از حمله عصبی و حین حملات عصبی به فرد مبتلا کمک می کند. اگر که بتوانید آموزش ببینید که در مقابل ترس ها و نگرانی های خود در مواقع مختلف چه واکنش هایی نشان دهید، ممکن است که که حملات شما به مرور زمان کاهش یابد.

روان درمانی معمولا به کمک روش قبلی که استفاده از دستگاه لورتا بود می آید و در حین درمان با لورتا و قبل از به اتمام رساندن درمان خود به شما آموزش می دهد که چه واکنش هایی را در هنگام حملات خود نشان دهید.

درمان حمله پنیک با دارو

درمان پنیک با دارو

قبل از این که به توضیح درمان حمله عصبی پنیک با دارو بپردازیم خواهش می کنم توجه داشته باشد که مصرف دارو باید آخرین گزینه شما برای درمان باشد. داروهایی که در ادامه بیان می کنیم همگی دارای عوارض جانبی می باشند و ما در مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر با بیش از چند شعبه در سراسر کشور، مصرف هیچگونه دارویی را برای درمان اختلال پنیک توصیه نمی کنیم و مصرف این دارو ها حتما باید با دستور متخصص باشند.

برخی از داروهایی که ممکن است برخی روانپزشک ها برای کنترل یا درمان حمله عصبی پنیک به کار بگیرند عبارت اند از:

 1. داروهای مخصوص افسردگی مثل SSRI و SNRI
 2. داروهای مخصوص اضطراب مثل بنزودیازپین ها

این داروها برای اختلال اضطراب و افسردگی تجویز می شوند اما در برخی مواقع برای کنترل موقت اختلال پنیک نیز استفاده می شوند. بعد از گذشت چند هفته نشانه های تاثیر این داروها نمایان می شوند. همان طور که گفتیم این داروها حمله عصبی پنیک را درمان نمی کنند و فقط کنترل می کنند و بدون عوارض جانبی نیز نمی باشند و مصرف آن ها باعث تهوع و سردرد و مشکل در خوابیدن می شود. مصرف این داروها با دوز دقیق و تحت نظر متخصص باید انجام شود و قبل از تجویز آن ها باید تمامی سوابق خود از بیماری های قبلی خود را به پزشک بگوئید.

لطفا مقاله بهترین دکتر برای درمان حملات پنیک “ را نیز مطالعه کنید.

جلوگیری

برخی توصیه ها هستند که به شما در جلوگیری از ابتلا به حملات پنیک یا اختلال پنیک کمک می کنند. این موارد عبارت اند از:

 • با اولین نشانه ای که از حمله عصبی پنیک در خود مشاهده کردید به یک متخصص مراجعه کنید تا از زیاد شدن حملات جلوگیری کنید.
 • با جدی گرفتن روند درمان از عود یا بدتر شدن آن خودداری کنید.
 • ورزش کنید زیرا می تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند.

عوارض حمله عصبی پنیک

عوارض حمله پنیک

همان طور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، عدم درمان اختلال پنیک می تواند تمامی جوانب زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. از اصلی ترین عوارض حملات عصبی پنیک می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ظاهر شدن فوبیاهای خاص در فرد مثل ترس از حضور در یک مکان خاص و یا ترس از انجام فعالیت خاصی
 • احساس نیاز به چکاپ دائم پزشکی و جستجوی مشکل در اعضای بدن
 • عدم حاضر شدن در اجتماع و گوشه گیری
 • ایجاد مشکل در خانه، محل کار یا مدرسه و دانشگاه
 • بوجود آمدن اختلالات دیگر مثل اختلالات اضطراب و افسردگی
 • فرسودگی و خستگی ناشی از حملات و فکر های منفی مثل خودکشی
 • مصرف سو دخانیان و الکل
 • عدم توانایی در مدیریت منابع مالی

توصیه پایانی

ممنون بابت این که تا آخر این مقاله در خصوص حمله عصبی پنیک با ما همراه بودید. در انتها توصیه می کنیم که اطلاعات خود را در خصوص اختلال پنیک بالا ببرید تا در صورت نیاز به خود یا یکی از عزیزانتان بتوانید کمک کنید. سعی کنید علائم پنیک و روش های درمان و مقابله با این اختلال را بشناسید و به سایرین نیز اطلاع رسانی کنید.

اگر که حس می کنید دچار این اختلال شده اید صادقانه در خصوص آن با شخصی که به او اعتماد دارید صحبت کنید و از او کمک بگیرید و اگر دیدید که یکی از نزدیکان دارای علائم حمله عصبی پنیک می باشد خیلی دوستانه نگرانی خود را به او ابراز کنید درمورد روش های درمانی موجود به او اطلاع دهید.

برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی می توانید با مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر تماس بگیرید و یا به یکی از مراکز در شهر خود به آدرس های ذکر شده در پائین سایت مراجعه کنید. همین طور برای مشاهده کلیپ های صحبت های جناب آقای دکتر امین اسداله پور در خصوص حمله عصبی پنیک می توانید ما را در صفحه اینستاگرم خود نیز دنبال کنید.

صفحه اینستاگرم مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر اینستاگرم سایبر(cyberneuro )

39 Comments

 • مهرداد, دسامبر 3, 2022 @ 23:17 Reply

  سلام خسته نباشید
  من خیلی ادم استرسی ای هستم ،تقریبا از بچگی هم که یادم میومد استرس داشتم البته نه همیشه مثلا موقع رفتن به جایی ،مثل مدرسه و غیره الانم ۲۵ساله هستم، تنها مشکل من موقع استرس اینه که حالت تهوع میگیرم و بزاق دهانم غلیظ میشه ،که این باعث شده تو زندگیم از خیلی کارا باز بمونم و موفق نشم ،که این منو خیلی کلافه کرده موندم چیکار کنم رابطم با دوستان و فامیلامون هم داره به مرز نابودی کشیده میشه ،بخاطر این استرس کوفتی حتی نمیتونم تا روان پزشک برم، همه فکر میکنن من خجالتی یا افسرده هستم ولی فقط بخاطر استرسه که وقتی میگیرم نزدیکه بالا بیارم ،بخاطر همون سعی میکنم از مهمونی یا گردش و غیره دوری کنم ،مشکل منم با روان شناسی حل نمیشه خودم تمام راه هارو رفتم حتی سعی کردم به استرسم غلبه کنم ولی بازم فرداش همون آش و همون کاسه ،خواهشا جواب کامنت منو بدید

  • کلینیک سایبر, دسامبر 7, 2022 @ 18:35 Reply

   سلام، اضطراب و استرس به سادگی با لورتا قابل درمان می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02188094137 تماس بگیرید.

 • Berrie, ژانویه 28, 2023 @ 16:07 Reply

  من وقتی 12 _ 13 سالم بود هر چندوقت یه بار بهم حمله عصبی دست میداد و یه مدت تحت درمان بودم و بهتر شدم ، ولی الان بعد چندین سال دوباره توی دو ماه اخیر حمله های عصبیم زیاد شدن و حتی همین امروز هم یه حمله عصبی شدید رو تجربه کردم ، میخواستم بدونم اگر دوباره درمان کنم احتمالش هست بازم برگرده ؟ خسته شدم دیگه نمیخوام برگردم به اون زمانی که همش حالم خراب بود ، راهی نیست که دائمی ازش خلاص شم ؟

  • کلینیک سایبر, ژانویه 30, 2023 @ 15:44 Reply

   یا سلام، لطفا با شماره 02144206861 تماس یگیرید.

 • HH, فوریه 11, 2023 @ 20:53 Reply

  سلام من ۱۷سالمه ۲ ماهه تقریبا که حملات شدیدی بهم دست میده مثلا یهو با دوستام کافه نشستم و حالم بد میشه ضربان قلبم میره بالا و میرم یه گوشه تا آروم شم سرم گیج میره و احساس میکنم دارم سکته میکنم خیلی میترسم هرلحظه که این حملات برگرده چون واقعا وحشتناکن با روان شناس صحبت کردم اما تاثیری نداشت خیلی میترسم هرلحظه استرس دارم نمیتونم برم مدرسه نمیتونم هیچکاری انجام بدم به نظرتون رفتن پیش روان پزشک و مصرف دارو کار درستیه؟

  • کلینیک سایبر, فوریه 12, 2023 @ 19:36 Reply

   با سلام دوست عزیز ما در مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر مصرف هیچ قرص و داروئی را پیشنهاد نمی کنیم و برای رفع مشکل شما و درمان حملات پنیک درمان لورتا را پیشنهاد می دهیم. برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی از متخصصین ما می توانید با شماره 02144206861 تماس بگیرید.

 • رضا, می 11, 2023 @ 15:03 Reply

  سلام من این 10 جلسه هست نورفیدبک بعد میرم ولی کامل خوب نشدم حملاتم کم شده ولی استرس تنش عضلانی پاهام ضربان قلبم احساس سرگیجم هنوز نرفته احساس تکون خوردن بدنم از داخل ینا کامل رفع نشدن خاستم بپرسم تا چند جلسه کامل رفع میشن

  • کلینیک سایبر, می 14, 2023 @ 18:03 Reply

   سلام دوست عزیز تعداد جلسات با توجه به شدت آسیب شما متفاوت می باشد و این که نوروفیدبک معمولی استفاده می کنید شما یا لورتا نوروفیدبک؟

 • امین, می 15, 2023 @ 23:30 Reply

  سلام خسته نباشید من ۲هفته اس اینجوری شدم البته الان حملاتم کم شده ولی باز میترسم میخاستم ببینم چکار باید بکنم؟

  • کلینیک سایبر, می 17, 2023 @ 17:36 Reply

   با سلام، یکی از علائم پنیک همین ترس از بازگشت دوباره حملات هست. باید تا می توانید از استرس و اضطراب دوری کنید و درصورت ادامه دار شدن این علائم می توانید از درمان لورتا استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02144206861 تماس بگیرید.

 • Omid, می 19, 2023 @ 18:07 Reply

  سلام من دچار پانیک شدم و تشنج میکنم از پانیک باید چیکارکنم

  • کلینیک سایبر, می 21, 2023 @ 01:35 Reply

   با سلام، باید توسط جناب دکتر ویزیت شوید. برای دریافت نوبت تماس بگیرید

 • علی, ژوئن 6, 2023 @ 07:24 Reply

  سلام
  چندوقته وقتی باخانمم بحث میکنیم وبحثمون خیلی بالا میگیره خانمم دچار حمله عصبی میشه دستاش شروع به لرزش شدید میکنه کلاسست میشه می‌افته وانگارزبونش تودهانش بادکنه نمیتونه صحبت کنه این آخریه نفسش بالا نمیومدتنفس دهان به دهان دادم
  شونه هاشو مالیدم
  بعدهم که یکم بهترمیشه سردردشدید میگیره تای۷یا۸ساعتی
  به‌نظر تون چه حمله عصبی هستش

  • کلینیک سایبر, ژوئن 6, 2023 @ 18:28 Reply

   با سلام، بهتر است که جناب دکتر شخصا ایشان را ویزیت کنند دوست عزیز. برای دریافت نوبت با شماره 02144206861 تماس بگیرید

 • سالار, ژوئن 6, 2023 @ 22:20 Reply

  سلام من از ۳ سال پیش به نظر میرسه که پنیک دارم ، اون موقع پیش دکتر رفتم و دارو مصرف کردم و تا حدودی تموم شد تا یک ماه پیش که بعد از دو ماه سردرد سینوسی و میگرنی دوباره یک ماهی هست که بعضی روزا اختلال پنیک دارم و حال خوبی ندارم ، شما کلینیکتون کجاست ؟

  • کلینیک سایبر, ژوئن 11, 2023 @ 18:24 Reply

   سلام دوست عزیز لطفا با شماره 02144206861 تماس بگیرید تا راهنمائیتان کنند.

 • سعید, ژوئن 30, 2023 @ 14:26 Reply

  سلام‌من گاهی احساس میکنم دارم خفه میسم با اینکه میتونم نفس بکشم اینقدر از ترس و اضطراب فکر میکنم نمیتونم اب دهنم فرو بدم و دارم خفه میشم حس میکنم میخوام از اینجا فرار کنم برم تو‌هوای ازاد ولی چون بیرون گرمه بیشتر میترسم خفه بشم بعد یواش یواش اروم میسم و اثرش از بین میره و اروم میشم ابا با خوردن قرص ضد اضطراب مثل لیبریوم بهتر میشم ممنون

  • کلینیک سایبر, جولای 5, 2023 @ 17:07 Reply

   با سلام، دوست عزیز ما در مراکز علوم اعصاب سایبر مصرف هیچگونه قرصی را پیشنهاد نمی کنیم.

 • عرفان, آگوست 4, 2023 @ 16:56 Reply

  سلام من الان حدودا دوهفته هست که یه دفعه از از حالم در میام استرس میگیرمو عرق میکنم بعدش احساس میکنم قلبم میخاد چیزیش بشه هسه بدیه آزارم میده نمیزاره زندگی بکنم نمیدونمم چیکار کنم روزی دو شایدم سه بار اینجوری میشم میگم نمی‌دونم چی میشه اصلن فقط ترس ترس ترس نگرانم نمی‌دونم چرا نمیتونمم چیزی بگم به کسی لطفا کمکم کنید اگه قرصی هست بگید بخورم دکترایه اینجا درست حسابی کمک نمیکنن براشون مهم نیست

  • کلینیک سایبر, آگوست 6, 2023 @ 10:34 Reply

   با سلام، دوست عزیز متاسفانه ما در مراکز سایبر مصرف هیچگونه قرصی را توصیه نمی کنیم. پنیک شما باید درمان شود. در حال حاضر مراجعین ما از سرتاسر ایران می آیند برای درمان و مشکلی ندارد که شما کدام شهر هستید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 • رامتین, آگوست 11, 2023 @ 21:37 Reply

  اول اینکه چیکار کنم خلاقیتم خوب بشه یعنی مثل شما بتونم فتومونتاژ بزنم
  دوم اینکه من هر روز تامنیل میزنم تمرینی و احساس میکنم زیاد خلاقیتم خوب نیست لطفا اگه میشه یه راهنماییم برای اینکه خلاقیتم خوب بشه بکنید ممنون

 • محسن, سپتامبر 1, 2023 @ 14:11 Reply

  جناب دکتر برادر من 29سالش هس وبرخی مواقع قفس سینه اون تیر میکشه و حدود 5تا 10ثانیه هس هر دو سه روزی یکبار اتفاق میوفته وبرخی مواقع هم هفته ای یکبار این تو فک و… سرایت نمیکنه
  می‌تونه چه مشکلی باشه؟؟؟
  می‌تونه حمله عصبی باشه؟؟؟

  • کلینیک سایبر, سپتامبر 2, 2023 @ 21:04 Reply

   سلام، برای تشخیص قطعی نیاز به اطلاعات بیشتری هست. بهتر است که ویزیت شوند ایشان

 • Its me, سپتامبر 9, 2023 @ 17:56 Reply

  سلام، بی مقدمه عرض میکنم چیزی که من تجربه کردم و هراز چند گاهی میکنم واقعا از مرگ بدتره،این چه مکانیسم دفاعیه که مغز انجام میده؟ چه ماده ایی ترشح میکنه؟ چطور این ماده اینقدر بر خلاف بقاست!یعنی لحظه مرگ اینجوریه؟فکر نمیکنم،مرگ واقعا پیش این حالات یه شوخیه!حال اون آدمی که داره غرق میشه رو میتونم با تمام وجود درک کنم، حال اون کسی که زیر آوار مونده یا اون کسی که داره میسوزه!!خب بایدم آسیب ببینم،لحظه مرگ عزیزی رو ببینی که چجوری جلوی چشمت ایست قلبی میکنه جوون میده.. بایدم آسیب ببینم، ولی اینجا مغز ما بجای تسکین، سم که شاید سم بهتر از این چیزی باشه که مغز ترشح میکنه انجام میده،قبلا تکرار حملاتم در روز زیاد بود اینکه بی قرار میشی فقط میخوای اینجا نباشی و بری توو فضای باز منطقتو از دست میدی یه حسی که واقعا کلمات نمیتونن بیانش کنن بهت دست میده،اینا همش از عدم کنترل نشات میگیره اطلاعاتتو ببر بالا دانشتو زیاد کن مطمئنا بدون هیچ دارویی میشه بهش غلبه کرد، مرگ حقه ولی اینکه از مرگ بدتر سرت بیاد نه!در آخر امیدوارم این جور تجربه ها برای هیچ کس رخ نده، در پناه حق

  • نازنین, اکتبر 28, 2023 @ 13:01 Reply

   سلام دوست عزیز من هم مشکل شما رو دارم آیا این وضعیت در حالت خواب و بیدار برای شما اتفاق میافته؟

 • سما, سپتامبر 17, 2023 @ 21:31 Reply

  سلام وقتتون بخیر خواهر من امروز به شدت عصبانی شد و صورت و بدنش کامل قرمز شد بعد گفت که دستاش بی حس شدن نمیتونه تکونش بده تو همون حین یه لحظه گف که صورتم داره تکون داره و ماهم دیدیم که انگار صورتش داره کج میشه مامانم با دستاش سفت گرفت بیمارستانم هیچی نگفتن فقط ارامبخش زدن میترسیم سکته مغزی باشه تا حمله عصبی

  • کلینیک سایبر, سپتامبر 21, 2023 @ 02:57 Reply

   سلام، دوست عزیز حملات پنیک به این صورت نمی باشند که یکبار تو عصبانیت اتفاق بیفتد و تکرار می شوند در بازه های زمانی مختلف و مکان ها و زمان های خاص. مشکل خواهر شما پنیک نیست. با آرزوی سلامتی برای خواهر عزیزتان

 • M, اکتبر 10, 2023 @ 20:43 Reply

  وای مرسی بخاطر مطلب خوبتون امروز یه حمله عصبی بدی بهم وارد شد و بعد از اون عرق کردم و یکم حالت تهوع و فکر کردم اینا علائم حمله قلبی یا خدایی نکرده سکته اس خیالم راحت شد مرسی بخاطر مطلب خوبتون

  • کلینیک سایبر, اکتبر 23, 2023 @ 11:12 Reply

   سلام، خواهش می کنیم. ممنون از توجهتان.

 • ابوالفضل ایمانی فر, اکتبر 14, 2023 @ 16:54 Reply

  سلام
  ممنونم از مقاله خوبتون.ولی من سردرگم شدم و نمی دونم واقعا مشکل من توی کدوم گروه قرار می گیره . اول از همه من نمی تونم مثل بقیه درست نفس بکشم .با هر نفسی که می کشم یک چیزی زیر پرده دیافراگم سمت چپم تکان می خوره .مثل اینکه یک قورباغه اونجا باشه . حتی بعضی وقتا صدا می داد و خانوادم می فهمیدند. یک گرفتگی هم همونجا احساس می کنم . وقتی تحرک می کنم خیلی زود نفس کم می یارم و دستام داغ می شن و احساس خفگی می کنم . ریتم تنفسم مشکل داره .
  دوران نوجوانی طلبه بودم و تمام وقتم رو توی حوزه بودم .توی عبادت و مطالعه خیلی روی خودم فشار اوردم.مثلا برخی افکار وسواسی ام رو به شدت سرکوب می کردم و مدام فکر می کردم که دارم مغرور می شم و گناه کارم. می تونه از اون زمان باشه؟
  چون الان وقتی که عبادت می کنم دچار حمله عصبی می شم. حتی وقت مطالعه هم همینطورم.
  اصلا از زندگی لذت نمی برم .
  توی تنهایی خودم ارامش ندارم

  • کلینیک سایبر, اکتبر 23, 2023 @ 11:21 Reply

   سلام، بله امکانش هست از این مورد هم باشد. اما نیاز به بررسی دقیق تری دارد و نیاز است که جناب دکتر شخصا شما را ویزیت کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید. 02144206861

 • مهدی, اکتبر 14, 2023 @ 16:59 Reply

  سالام خسته نباشید منم تقریبا ۱۰ سال میشه حمله وحشت دارم موقع کی میخام یه چیزی بگم به کسی یه هو حرفای یادم بره میاد سرگیجه سیاهی دید یا وارد یه جای میشم سراغ م میاد آیا من هم دچار حمله وحشت هستم ؟

  • کلینیک سایبر, اکتبر 23, 2023 @ 11:23 Reply

   سلام، با این علائمی که ذکر کردید احتمالش زیاد هست. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید. 02144206861

 • علی سورنا, اکتبر 19, 2023 @ 23:30 Reply

  من چند ماه پیش گاهی مخصوصا موقع دراز کشیدن و موقعی که میخواست خوابم ببره یه لحظه انگار آب دهانم گیر کنه یه حس خفگی میومد سراغم و همون لحظه ناخودآگاه یه تکون به خودم میدادم و آب دهانم رد میشد.
  گذشت بعد چند هفته همزمان با این حس تپش قلب و دردهای پراکنده ی چند ثانیه ای و اکثرا نقطه ای توو همه جای بدنم (از انگشتها تا زیر بغل و قفسه سینه و رونام و …) هم گرفتم تا اینکه به فکر درمان افتادم.
  دکتر گوارش و قلب و عفونی و … رفتم نوار قلب و اکو و تست ورزش و آزمایش خون و سونوگرافی تیرویید و آزمایش تیرویید رفتم اما مشکل خاصی جز کم بودن ضربان قلب نشون نداد که اونم گفتن با توجه به سنت (31 سالمه) چیز خاصی نیست اما ورزش کن ولی گفتن برا اون مشکلت(قورت دادن آب دهانم) به یه روانپزشک هم برو.
  یه مدت صبر کردم دیدم دیگه تپش قلب نمیگیرم(حدس میزنم قبلا که اون حس میومد بدنم میترسید و خیال میکرد داره میمیره برا همین تپش قلب میگرفت بعدش عادت کرد برا همین دیگه تپش قلب نگرفتم) اما اون حس بازم میومد سراغم و شروع میکردم تند تند آب دهانمو قورت میدادم(انگار یه هوایی مثلا اونجا بود و میخواستم نیاد بالا) سوزش سر دل و اینا هم نداشتم که بگم ریفلاکسه.
  تا اینکه رفتم روانپزشک گفت از استرسه. اما من آدم استرسی نبودم اصلا. درسته که چنتا مشکل توو زندگیم داشتم اما روانپزشک گفت بخوای نخوای اون مشکلا اثراتشو روت گذاشته
  دارو نوشت بهم(فلووکسامین_کلردیازپوکساید و ویتامین ب1) و گفت 20 روز دیگه بیا از همون روزای اول که شروع کردم مصرف دیدم دیگه اون حس نمیاد سراغم بعد 20 روز رفتم همون روانپزشک گفت همینا رو ادامه بده 40 روز دیگه بیا داشت نزدیک 40 روز میشد که دیدم اون حس بازم اومد سراغم اما اینبار فقط شبها یعنی بعد تاریک شدن هوا.
  رفتم همون روانپزشک همون داروها + یه داروی دیگه (بوسپیرون) اضافه کرد و اینبار مقدار مصرف فلووکسامین رو کم کرد.
  الان دارم اینا رو مصرف میکنم چند روزه ولی شبها هنوز همون حس میاد
  میخوام ببینم دلیل این حس عجیب که حتی توصیفش هم مشکله چیه و اینکه میدونم این داروها هم عوارض دارن هم اینکه مثل همه داروهای شیمیایی فقط علایم رو پنهون میکنن و ریشه ای درمان نمیکنن پس من چکار کنم؟ تا ابد که نمیشه دارو خورد.

  • کلینیک سایبر, اکتبر 23, 2023 @ 11:34 Reply

   سلام، دوست عزیز شما درست فکر می کنید. احتمالا مشکل شما ریشه در ترس و اضطراب دارد و راه حل آن مصرف قرص دارو نیست. ما در مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر با استفاده از روش های جدید و بروز می توانیم مشکل شما را حل کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید. 02144206861

 • استرسی, نوامبر 7, 2023 @ 17:15 Reply

  من ۱۳ سالمه از حدود کلاس سوم قرص اسنترا میخوردم حدود دو هفته ای شده که به این بیماری مبتلا شدم من خیی حالت تهوع میگیزم و احساس میکنم میخوام بمیرم به زندگی هیچ امیدی ندارم .

  • کلینیک سایبر, نوامبر 18, 2023 @ 15:54 Reply

   سلام، دوست عزیز برای سن شما نا امیدی خیلی زود هست. 🙂 متاسفانه قرص ها کمکی به درمان نمی کنند. ما در مراکز سایبر مصرف هیچگونه قرصی را توصیه نمیکنیم. برای دریافت نوبت ویزیت یا نیاز به مشاوره می توانید با شماره 02144206861 تماس بگیرید.

 • حنیفه, دسامبر 4, 2023 @ 13:14 Reply

  سلام من15سالمه و بعضی مواقع که عصبانی یا حتی ناراحت بشم وبترسم پام شروع به گزگز میکنه کلا تا یه ربع پاهام حسی ندارن ناخدا گاه گریه ام می گیره ومی ترسم ونمی تونم راه برم نفس بزور می تونم بکشم سمت راست قفسه ی سینم تیر می کشه یا سرم درد می کنه وبی حال می شم طوری که 10ساعت بدون اینکه چیزی احساس کنم خوابم می بره وانگار من توی خوتب نبودم

  • کلینیک سایبر, دسامبر 5, 2023 @ 18:09 Reply

   با سلام، دوست عزیز برای تشخیص نهایی نیاز به بررسی بیشتری می باشد. می توانید با شماره 02144206861 تماس بگیرید تا همکارانمان راهنماییتان کنند. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *