لورتا نوروفیدبک

لورتا نوروفیدبک

قبل از اینکه درباره موضوع لورتا نوروفیدبک ( Loreta Neurofeedback ) و نحوه درمان بدون قرص ، دارو و جراحی لورتا بخواهم توضیح دهم ، بهتر است با این سوالات شروع کنیم ؟ آیا شما یا عزیزانتان دچار یکی از بیماریها زیر می باشید :

اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است . حتما توصیه میکنم با دقت این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

باید بگویم تکنولوژی لورتا نوروفیدبک جدیدترین متد درمان بیماری های فوق است. بدون آنکه نیاز به خوردن قرص و یا بستری شدن در بیمارستان و یا حتی جراحی داشته باشید. اگر شما و یا عزیزانتان دچار بیماری های فوق بوده و از درمان های دیگر با قرص و دارو خسته شده اید و علاقه مند هستید برای همیشه و به سرعت از شر این بیماری ها رهایی یابید. تنها راه شما انتخاب روش درمان فوق پیشرفته لورتا نورو فیدبک می باشد و ما در این مقاله به ساده ترین شکل ممکن همه آنچه که میتواند در شناخت لورتا نورو فیدبک به شما کمک کند ، آورده ایم.

حال که با موارد استفاده از  تکنولوژِی و دستگاههای فوق پیشرفته لورتا نوروفیدبک آشنا شدید بهتر است کمی در مورد آن بیشتر بدانید .

تاریخچه درمان لورتا نوروفیدبک

از آنجا که تا چند سال قبل برخی از بیماری ها مانند بیماری های فوق الذکر دارای درمان موثر نبوده و پزشکان با تجویز دارو های مختلف فقط اختلال را کمتر و کنترل مینمودند و بیماران نیز بایستی برای یک عمر از دارو های اعصاب و روان استفاده میکردند تا بتوانند مانند دیگر مردم زندگی کنند . بر این اساس جامعه علمی همواره به دنبال درمان موثر این مشکل بود و خوشبختانه با اختراع لورتا نوروفیدبک امروز درمان موثر این بیماری در کوتاه ترین زمان امکان پذیر شده است .

 در همین ابتدا خدمت شما اعلام میدارم که روش درمان با دستگاه های فوق پیشرفته لورتا نوروفیدبک امروز در کشورهای پیشرفته دنیا همچون آمریکا به عنوان اولین و بهترین روش درمان انتخابی پزشکان برای بیماری های فوق می باشد. این روش دارای تائیدیه از بالاترین مراکز پزشکی و درمانی دنیا بوده و در بالاترین سطح دارای تائیدیه درمانی FDA یا سازمان غذا و دارو آمریکا می باشد.

 از لورتا نوروفیدبک علاوه بر درمان بیماری های فوق ، برای افزایش و ارتقا عملکرد مغزی نخبگان ، سیاست مداران،  ورزشکاران ، خلبانان ، دانش آموزان پشت کنکوری و کلیه افرادی که دارای مشاغل بسیار حساس بوده و نیاز به عملکرد مغزی بالا و سرعت تصمیم گیری سریع دارند نیز استفاده می شود.

عوارض و هزینه ها

درمان بیمار در این روش بدون هیچ عوارض جانبی محقق میگردد و این روش درمان به دلیل گران بودن مخارج آن در کشورهای پیشرفته ( نگران نشوید در ایران اینگونه نیست ) ، درمان انتخابی افراد طبقه بالای جامعه محسوب می شود . خوشبختانه این روش درمان با اهتمام و تلاش دکتر امین اسد اله پور از سال 95 در ایران و درمرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر برای اولین بار ایجاد گردید و در این مراکز با تاکید بر استراتژی ” قابل دسترس بودن روش درمانی لورتا نوروفیدبک برای عموم مردم ایران ” هزینه های درمان لورتا نوروفیدبک به مقدار بسیار اندک در نظر گرفته شده است. که در ادامه مقاله به آن اشاره شده است.

 حال با این مقدمه بهتر است شما را با لورتا نوروفیدبک  و روش درمان ، مدت زمان و هر آنچه در مورد آن میخواهید بدانید بیشتر آشنا کنیم . پس تا پایان مقاله با ما همراه شوید. مدت زمان مطالعه این مقاله سه دقیقه

نحوه درمان لورتا نوروفیدبک به زبان ساده چگونه است ؟

لورتا نورو فیدبک در حقیقت یک سیستم درمانی بسیار پیشرفته می باشد . بگذارید از اول به صورت داستانی تعریف کنم :

روانشناس متخصص با شنیدن وصف حال بیماران فوق ، ابتدا از بیمار یک نقشه مغزی تهیه میکند و با توجه به نقاط مختلف مغزی که دچار اختلال هستند شروع به تجویز پروتکل های ویژه درمانی برای بیمار مینماید.  بیمار با توجه به تعداد جلساتی که متخصص برای او تعیین کرده به مرکز درمان و درمانگران مراجعه میکند .

 بیمار در هر بار مراجعه یک کلاه نوارمغزی بر سر میگذارد . با قرار دادن این کلاه نوار مغزی ، بیش از 19 الکترود که در کلاه قرار دارد با سیگنالهای مغزی بیمار ارتباط برقرار مینماید . این الکترود ها قابلیت دریافت و خواندن نورون های مغزی را دارند و تحت هیچ شرایطی فرکانس و یا سیگنالی را برای مغز ارسال نمی کنند به عبارت دیگر این الکترود ها فقط دریافت کننده سیگنالهای نورون های مغزی بوده و فرستنده امواج و یا اشعه یا شوک برقی و یا … نیستند. و برای اتصال این الکترود ها به سر بیمار از هیچگونه تزریق و یا جراحی و یا … استفاده نمیشود و فقط بیمار کلاه بر سر میگذارد .

 سپس الکترود های کلاه لورتا نوروفیدبک با سیم های مرتبط شده به کلاه، سیگنالهای مغزی بیمار را از لایه های عمیق مغزی  برای کامپیوتر درمانگر ارسال میکند. سیگنالهای ارسالی در برنامه بسیار پیشرفته خاصی که در کامپیوتر درمانگر قرار دارد و در لحظه میلیون ها محاسبه را انجام میدهد، پردازش می شود . این برنامه پیشرفته سیگنالهای دریافتی را به صورت نمودار رنگی  و گراف های قابل معنا برای درمانگر تبدیل مینماید و اینگونه سیگناهای مغزی بیمار با جزئی ترین موارد برای درمانگر قابل تحلیل و بررسی میگردد . در حقیقت درمانگر از جزئی ترین مشکلات مغزی بیمار و اختلالات عملکرد مغز بیمار در لحظه مطلع است . از آنجا که تمامی بیماری های فوق مانند بیش فعالی و یا اوتیسم و … ناشی از اختلال عملکرد مغزی بیمار است ، حال اگر ما بتوانیم عملکرد مغزی بیمار را اصلاح کنیم بیمار درمان شده است .

تا اینجا فهمیدیم که دستگاه فوق پیشرفته لورتا با نصب یک کلاه نقشه مغزی، 19 کاناله تمامی اطلاعات مغز بیمار را در لحظه از لایه های عمیق مغزی برای درمانگر ارسال میکند .

روش درمان

در روش درمان لورتا ، با استفاده از دستگاه های بسیار پیشرفته EEG و QEEG و نرم افزار اختصاصی متعلق به نوروگاید آمریکا، امواج مغز بیمار ثبت می گردد و درمانگر با تحریک نقاط مختلف مغز بیمار عملکرد مغز وی را ارتقا میدهد و به زبان ساده تر با توجه به پروتکل درمانی بیمار ، دائما تغییراتی در میزان صدا و اندازه صفحه نمایش فیلم به وجود می آورد و با اینکار  عملکرد قسمت های مختلف مغز بیمار که دچار اختلال است ، ارتقا می یابد. دقیقا همانند روش درمان فیزیوتراپی که برای بهبود عملکرد عضلانی افراد  استفاده میشود از لورتا نوروفیدبک برای ارتقا عملکرد مغزی بیمار بهره میگیرند. برای دیدن مقاله بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران کلیک کنید.

نقشه مغزی

روش درمان لورتا نوروفیدبک به زبان ساده

همانطور که اشاره کردیم در لورتا نوروفیدبک پس از دریافت نقشه مغزی بیمار توسط پزشک متخصص ، پرونده بیمار تشکیل و به درمانگر معرفی میشود . درمانگر در جلسات درمانی یک کلاه با 19 الکترود بر سر بیمار قرار میدهیم و الکترود ها امواج مغزی فرد را فقط ثبت میکنند ، تاکید میکنم که فقط ثبت میکنند و هیچ نوع امواج و یا اشعه ای و یا شوک برقی به مغز بیمار ارسال نمیکنند. از اینرو لورتا نوروفیدبک هیچ نوع عوارضی ندارد . فرد بیمار بر روی صندلی مینشیند و یک کارتون و یا فیلم را بر روی مانیتور مقابلش تماشا میکند منتهی نحوه نمایش و میزان صدای اون فیلم و کارتون از طریق نرم افزار های پیشرفته لورتا با مغز بیمار در ارتباط است و درحقیقت امواج مغز بیمار هستند که نوع نمایش این ویدئو ها را کنترل مینمایند .

درمانگر شرایطی را برای نمایش نرمال فیلم با توجه به نوع عملکرد مغز بیمار تعریف میکند ، وقتی مغز بیمار در حالت عملکردی نرمال باشد فیلم و صدای آن نیز به درستی پخش میشود و وقتی شرایط مغزی بیمار به عنوان مثال میزان تمرکز مغز بیمار کم میشود یک دفعه تصویر نمایش فیلم بسیار کوچک شده و صدای آن افزایش می یابد تا میزان توجه مغز بیمار را دوباره به سطح نرمال برساند . از این رو لورتا نوروفیدبک به مغز بیمار فیدبک یا بازخورد عملکردی صادر کرده و مغز را برای عملکرد و رفتار درست ترغیب مینماید . حال با تکرار این موضوع، مغز یاد میگیرد که رفتار درست چگونه است .

وقتی این اتفاق با لورتا نوروفیدبک در طی جلسات متمادی تکرار میشود به مرور کارکرد و توانایی مغز تغییر میکند و اصلاح شده و تنظیم میشود و این نوع تمرین صحیح در عملکرد مغزی باعث میشود که علایم اختلال کم کم از بین برود. لورتا نوروفیدبک بر روی اختلالات متنوع و زیادی موثر است از جمله بیش فعالی و عدم تمرکز اختلالات یادگیری و انواع اضطراب ها وسواس اختلالاتی مانند تیک و توره میگرن و حتی بر روی تشنج و اوتیسم تاثیر بسیار خوب و معمولا ماندگاری دارد. یادآوری میکنم که در روش درمان با لورتا نوروفیدبک نوع عملکرد مغزی بیمار دائما از سوی درمانگر در حال کنترل و پایش است.

این روش درمان معجزه ای در درمان اختلالات مغزی بوده تا جایی که با استفاده از لورتا نوروفیدبک بد حال ترین مریضان دچار بیماری های مذکور ، به طور معجزه آسایی درمان می شوند و بیمار برای همیشه از خوردن قرص و روشهای درمانی دیگر رهایی می یابد .

تعریف علمی لورتا نوروفیدبک

بر اساس پروتکل های درمانی که از سوی شخص آقای دکتر اسداله پور به صورت اختصاصی برای هر بیمار طراحی می شوند، بازخوردهایی به شکل صوت و تصویر به بیمار داده می شود. این بازخوردها یا فیدبک ها، با استفاده از مکانیزم شرطی سازی عاملی، در نهایت و بمرور باعث تغییر در کارکرد مغز بیمار شده و فعالیت مغز را اصلاح و تنظیم می نماید.

انتظارات از روش درمان با لورتا

انتظارات در درمان با لورتا نوروفیدبک به چه صورت است و بیماران چه میزان بهبود را باید توقع داشته باشند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که طبق مشاهدات و آمار بدست آمده تقریبا بدن 90 درصد افراد به این درمان پاسخ می دهد (یعنی از هر 10 نفر، 9نفر) که یک آمار بسیار خوب می باشد. درمان در مدت زمان بستگی به تشخیص متخصص و نوع اختلال فرد طبیعتا متفاوت می باشد. بیایید با یک توضیح کوتاه مطالب بیشتری را در این خصوص برایتان بازگو نمایم.

از آنجا که در کشور ما ایران مردم و حتی عمده پزشکان با روش درمان لورتا آشنا نیستند و برخی نیز آنرا با روش درمان نوروفیدبک اشتباه میگیرند باید بگویم عمده مراجعین محترم به مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر در این 5 سال بیمارانی بوده اند که همه روشهای درمانی را آزموده اند و عمدتا وضعیت وخیمی داشته و به عنوان تیری در تاریکی با مرکز علوم و اعصاب سایبر آشنا شده اند و درمان شده اند . باورکردنی نیست ؟ ولی واقعیت دارد . بیماران بسیاری را در مرکز خواهید دید که پس از طی سالها دارو درمانی و روش های دیگر درمان و مراجعه به پزشکان مختلف و نتیجه نگرفتن با نا امیدی به مرکز ما مراجعه کرده اند و به عنوان آخرین راه یا تیری در تاریکی به درمان با لورتا نوروفیدبک روی آورده اند . برخی از این مراجعین حتی به علت وخامت بیماری از روانشناسان و روانپزشکان دیگر نامه بستری شدن در تیمارستان دریافت کرده اند ، ولیکن در مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر به طور موثر درمان شده اند و دیگر نیازی به خوردن قرص و دارو برای بقیه زندگی نداشته و مسیر زندگی این افراد کاملا تغییر کرده است.

 برای دیدن نتایج درمان با لورتا نوروفیدبک در سایر بیماران میتوانید به اینستاگرام مرکز علوم و اعصاب سایبر  به آدرس زیر مراجعه کنید تا واقعیت ها را از زبان والدین و اطرافیان و خود بیماران بشنوید.

پس از مراجعه بیمار در مرکز علوم و اعصاب سایبر چه خواهد شد ؟

 پس از مراجعه بیمار به پزشک متخصص ابتدا یک نقشه مغزی رنگی از فعالیت های مغز بیمار تهیه میشود و پرونده پزشکی تشکیل میگردد . سپس پزشک متخصص با توجه به مشاهده اختلال های عملکردی در مغز بیمار پروتکل های درمانی ویژه بیمار را تهیه کرده و در اختیار درمانگران قرار میدهد. درمانگران با انجام پروتکل ها در هر جلسه فید بک های بیمار را ملاحظه کرده و در سوابق بیمار میزان بهبود را ثبت می نمایند اینکار تا برطرف شدن کامل اختلال ادامه می یابد . بیمار در هر جلسه به مدت زمان 40 دقیقه تحت درمان قرار میگیرد و نهایتا مغز با تحریک های لازم منطقه مشکل ساز را اصلاح مینماید و این اصلاح برای همیشه حفظ میشود . اصلاح ساختار عملکردی مغز برای همیشه بوده و قابل بازگشت نمی باشد و نیازی نیست که بیمار همیشه تحت درمان قرار بگیرد و از جلسات ششم به بعد تغییرات بسیار مشهودی در عملکرد مغزی بیمار اتفاق می افتد که برای اطرافیان بیمار و شخص بیمار بسیار مشهود است. مغز با توجه به ساختار بسیار هوشمندانه و پیچیده خود این تغییرات را برای همیشه در خود نگاه میدارد دقیقا مانند زمانیکه شما میخواهید رانندگی یاد بگیرید در ابتدا شاید اینکار انرژی و تمرکز زیادی از مغز شما بگیرد ولی نهایتا پس از گذشت مدت اندکی مغز شما در ریلکس ترین حالات تمامی دستورالعمل های رانندگی را  به بهترین شکل انجام میدهد بدون آنکه انرژی و توجه زیادی را از شما بگیرد و شما تا آخر عمر قادر خواهید بود به راحتی رانندگی نمایید و دوبار نیازی برای یاد گرفتن روزانه رانندگی ندارید.

 در سیستم پیشرفته لورتا میتوان بهبود عملکردی مغز را در حوزه های مختلف همزمان انجام داد . در حقیقت درمان با لورتا نوروفیدبک بر پایه یادگیری مغزی بنا نهاده شده و در درمان با این سیستم به مغز بیمار عملکرد صحیح را  آموزش میدهند دقیقا مانند آموزش رانندگی  مغز رفتار صحیح را می آموزد.

نکات مهم در درمان با لورتا نوروفیدبک

بهترین دستاوردها از درمان با دستگاه فوق پیشرفته لورتا نوروفیدبک زمانی حاصل میشود که بیمار بدون وقفه طولانی میان جلسات، به صورت منظم مورد درمان قرار گیرد .

تعداد جلسات با توجه به نوع و شدت اختلال و بر حسب پروتکل درمانی بیمار تعیین میگردد.

نحوه درمان و سرعت بهبود بیمار از سوی متخصص در جلسه اول پیش بینی میگردد.

مهمترین اصل در درمان با لورتا نورو فیدبک ، تشخیص درست بیماری و تعیین پروتکل درمانی صحیح است که در کلیه مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر این کار توسط شخص دکتر اسداله پور پدر علم لورتا نوروفیدبک ایران انجام می پذیرد.

عوارض و مشکلات استفاده از درمان لورتا نوروفیدبک

در خصوص  عوارض لورتانوروفیدبک باید گفت تا کنون هیچگونه عوارضی از لورتا نوروفیدبک گزارش نشده و از سوی دیگر قطعا میتوان گفت روش درمان با لورتانوروفیدبک یکی از ایمن ترین روش های درمانی بیماری های اختلالات مغزی با کمترین میزان آسیب به بیمار است و تقریبا 100% ایمن و بدون عارضه است البته در صورتیکه اختلال و بیماری فرد به درستی تشخیص داده شود و پروتکل درمانی ایشان نیز به درستی تنظیم گردد و در مرحله اجرا نیز درمانگر به درستی مراحل را اجرا نماید . هیچگونه عوارض جانبی برای بیمار نخواهد داشت.

هزینه درمان با  لورتا نوروفیدبک در سال 1401 چه مقدار است ؟

هزینه درمان با لورتانوروفیدبک بر پایه تعداد جلساتی تعیین میگردد که متخصص روانشناس برای بیمار در پروتکل درمانی تعیین می کند. از این رو برخی مواقع متخصص با توجه به نقشه مغزی بیمار 10 جلسه و برخی مواقع 40 جلسه تعیین می نماید . از این رو محاسبه هزینه درمان با لورتا نوروفیدبک بایستی بر پایه تعداد جلساتی که بیمار برای درمان از خدمات استفاده می نماید تعیین میگردد.

از آنجا که تجهیزات لورتا نوروفیدبک بسیار پیشرفته و گران قیمت می باشد و متخصص برای هر بیمار در هرجلسه بایستی یک ساعت زمان بگذارد زیرا در درمان لورتا نوروفیدبک مدت زمان درمان هر بیمار در هرجلسه برابر با 40 دقیقه درمانی می باشد و متخصص در تمامی مدت زمان مذکور فعالیت های مغزی بیمار را رصد ، کنترل و پایش میکند و از سوی دیگر برای هر بیمار در هر جلسه درمانی از تجهیزات و ملزومان خاصی برای اتصال دستگاه ها به وی استفاده می شود. از این رو است که این درمان از جمله درمان های بسیار لوکس در اروپا و آمریکا شناخته میشود و هزینه درمان هر جلسه در حدود 100 دلار تا 150 دلار می باشد .

 اما در کشور ایران به دلیل آنکه دکتر امین اسداله پور اعتقاد بر ترویج سلامتی عمومی بر پایه در دسترس قراردادن برترین و سریع ترین متد درمان برای عموم مردم دارد، بنابراین سیاست گذاری قیمتی مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر بر قیمت مناسب درمان با لورتا نوروفیدبک استوار است.  هزینه هر جلسه درمان با احتساب کلیه ملزومات درمانی برای هر نفر برابر با چهارصد هزار تومان (400 هرار تومان برای هر جلسه ) برای هرجلسه در سال 1401 تصویب شده است.

مزایای استفاده از لورتا نوروفیدبک

از مزایای درمان با لورتا شاید ساعت ها بتوان گفت ولیکن اگر به طور خلاصه بخواهیم مهمترین مزایای لورتا نوروفیدبک  را نام ببریم ، میتوان مهمترین آنها را در چهار مورد خلاصه کرد :

  1. سرعت درمان بالا ، بیماری به صورت موثر درمان میگردد و این یکی از مهمترین مزایای استفاده از لورتا نوروفیدبک می باشد.
  2. هزینه کم درمان ، در ایران به اهتمام دکتر امین اسداله پور ، هزینه درمان با این روش بسیار اندک و مناسب است.
  3. از دیگر مزایای لورتا نوروفیدبک این است که بدون هیچگونه عوارض جانبی می باشد.
  4. از مهمترین مزایای لورتا نوروفیدبک رهایی کامل از مصرف قرص و دارو و جراحی و بستری و … برای همیشه و در مدت زمان طول درمان بیمار است.

کیفیت درمان لورتا نوروفیدبک به چه چیزهایی بستگی دارد؟

کیفیت درمان با لورتا نورورفیدبک به چه چیزهایی بستگی دارد ؟  این سوال بسیار مهمی برای بیمار است که در تصمیم گیری شما در انتخاب مرکز درمان بسیار موثر است . چند فاکتور است که کیفیت درمان را تعیین میکنند .

  • اولین آن که بررسی مشکل فرد و تشخیص درست و دقیقی از بیماری فرد انجام پذیرد و این مهمترین مطلب در تعیین کیفیت درمان با لورتا نوروفیدبک است. اگر بیماری فرد به درستی تشخیص داده نشود چگونه میتوان آنرا درمان کرد ؟
  • دوم مطلب مهم در تعیین کیفیت درمان با لورتانوروفیدبک این است که از روی ارزیابی دقیق اولیه بیمار یک پروتکل دقیق و مختص به خود بیمار طراحی شود که در آن پروتکل مسائل ویژه فرد با هدف و تمرکز رفع اختلال فرد باشد. برای این منظور تجربه بالای درمانگر ها و میزان آموزش دیدن آنها بسیار مهم است و نوع اجرای درمانگر ها نیز بسیار مهم است. لورتا درمانی است که نکات بسیار ریزی و مهمی دارد و عدم رعایت این نکات نتایج درمان را به شدت تغییر میدهد.
  • سوم آنکه ارزیابی های دقیق مغزی شناختی و رفتاری دقیقی از بیمار انجام شود تا وضعیت شروع ، حین درمان و پس از درمان بیمار کاملا مشخص شود . اگر ارزیابی ها با دقت زیاد و به صورت دوره ای بر روی بیمار انجام نشود چگونه میتوان فهمید که فرد با لورتا نوروفیدبک پیشرفت کرده و یا نکرده است .
  • چهارم ارزیابی های دوره ای و مقایسه ای بیمار از ابتدا تا مقاطع ارزیابی مندرج در پروتکل بیمار است و با این مقایسه میزان پیشرفت بیمار و کافی بودن و یا شدت بخشیدن به ادامه درمان هر بیمار تعیین میگردد. با ارزیابی های دوره ای پروتکل های بیمار با توجه به آخرین وضعیت عملکرد مغزی بیمار پروتکل ها را بایستی بهبود داد .
  • پنج آنکه فاصله جلسات درمانی بیمار نبایست از دو روز بیشتر باشد و بهتر است 2 روز در هفته درمان بر روی بیمار انجام شود.

اینها نکاتی است که باعث میشود یک درمان خوب و با کیفیت را داشته باشیم و نهایتا باعث بهبود و درمان موثر فرد میگردد. اگر پروتکل درمانی درستی برای بیمار تعیین نگردد علائم بهبودی در بیمار ایجاد نمیگردد. لورتا یه درمان کاملا بدون عوارض جانبی است البته با شرایطی که تشخیص اولیه خیلی دقیقی بر روی بیمار داده باشید و پروتکل دقیقی طراحی شود و در حین حال اجرای بسیار دقیق و با کیفیتی بر روی بیمار انجام شود در این حال درمان کاملا بدون عوارض جانبی است بنابر این برای کسب یک نتیجه درست همه این مراحل بایستی توسط یک تیم متخصص انجام شود. در صورت تمایل مقاله لورتا نوروفیدبک چیست را نیز مطالعه کنید. لطفا ما را در اینستاگرام خود دنبال کنید.

اینستاگرام مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر