روان درمانی و مشاوره

روان درمانی و مشاوره

در این مقاله قصد داریم که در خصوص روان درمانی و مزایای مشاوره توضیح دهیم و بیان کنیم که چرا افراد باید به سلامت روان خود نیز همچون سلامت جسم خود اهمیت دهند و در انتها به معرفی بهترین مرکز روان درمانی حال حاضر شهرهای مختلف ایران می پردازیم.

روان درمانی به مجموعه فعالیت هائی که برای بهبود سلامت روان انجام می گیرد می گویند. این فعالیت ها شامل مراجعه به روانشناس و روان پزشک و دریافت مشاوره و دیگر فعالیت هائی که برای بهبود سلامت روان انجام می گیرد می باشد.

متاسفانه در کشور ما، عموم مردم به روان درمانی به عنوان امری واجب نگاه نمی کنند و بنظرشان کاری بیهوده می باشد. در صورتی سالیان سال است که در بسیاری از کشورهای پیشرفته، استفاده از روان درمانی به قدری اهمیت دارد که دولت جلسات رایگان درمانی برای افراد در نظر می گیرد. زیرا عدم سلامت روان جدا از آن که باعث آسیب به زندگی فرد می شود و برایش مشکلات متعددی را بوجود می آورد، می تواند به جامعه نیز آسیب بزرگی وارد کند.

حال که با اهمیت روان درمانی و استفاده از آن آشنا شدید، برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ادامه مقاله همراه باشید. همین طور می توانید با شماره 02144206861 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی متخصصین ما در مراکز علوم اعصاب و روان شناسی سایبر استفاده کنید.

روان درمانی چیست و چطور کمک می کند

متخصص روان درمانی در حین مشاوره و طی صحبت با فرد، از علم خود برای بررسی وضعیت روحی، احساسی و شخصیتی فرد استفاده می کند و در نهایت به مراجعه کننده آموزش می دهد که چگونه بر زندگی، افکار و احساسات خود مسلط شود و در مواجهه با چالش ها و مشکلات و مسائل مختلف زندگی، بهترین تصمیم گیری را از نوع سالم داشته باشد.

روان درمانی چیست

روان درمانی می تواند به بهبودی افرادی که دچار مشکلات روانی و احساسی زیر می باشند نیز کمک کند:

 • افرادی که دچار افسردگی می شوند.
 • افرادی که دارای اختلالات اضطراب می باشند.
 • کسانی که اختلالاتی چون وسواس فکری را تجربه می کنند.
 • کسانی که فوبیا و استرس و ترس بعد از یک سانحه را تجربه می کنند.
 • پرخوری عصبی، اعتیاد و وابستگی به یک عادت همچون قمار کردن یا سیگار کشیدن.
 • افرادی که در گیر اختلالات شخصیتی و روانی هستند.
 • افراد دارای اختلال شخصیت مرزی، دو قطبی، اسکیزوفرنی.

دیگر زمینه هایی که می تواند مشاوره مفید باشد

استفاده از روان درمانی و مشاوره همین طور می تواند بر بهبود روابط شما با سایر افراد زندگیتان کمک کند و از این طریق رابطه بهتری را با افراد مهم زندگیتان تجربه کنید. جدا از آن می تواند به پیشرفت شغلی شما کمک کند و مهارت های برخورد با افراد در محل کار را به شما آموزش دهد.

علاوه بر این موارد، روان درمانی به شما آموزش می دهد چگونه از آسیب های روانی و جسمی ای که سایرین ممکن است با رفتارهای ناسالمشان به شما بزنند از خود محافظت کنید و در صورت قرار گرفتن در این شرایط چه عکس العملی از خود نشان دهید.

افرادی که دچار یک مشکل یا مریضی می شوند که در طولانی مدت با آن ها همراه خواهد بود یا افرادی که دچار نقص عضو می شوند فشار زیادی را ممکن است تجربه کنند. استفاده از روان درمانی می تواند بسیار زیاد برای این افراد مفید باشد.

انواع روان درمانی

هرکس با توجه به نوع مشکل و نیاز خود باید از نوع بخصوصی از روان درمانی استفاده کند. برخی روش ها هستند که برای حل مشکل شما بیشتر می توانند مفید واقع شوند. در برخی از مواقع نیز با توجه به تشخیص متخصص به شما پیشنهاد می شود که از ترکیب چند نوع روش درمانی در روند درمان خود استفاده کنید. بطور مثال ممکن از که متخصص به شما بگوید که برای درمانتان باید همزمان از مشاوره و گفتار درمانی و لورتا نوروفیدبک کمک بگیرید.

روان درمانی همراه نوروفیدبک

نوروفیدبک می تواند نقاط آسیب دیده مغز شما که دچار اختلال می باشد را شناسائی کند و کمک کند که تمرکز شما و متخصص روی بهبود آن نقاط قرار بگیرد. بطور مثال نشان می دهد که شما دارای اضطراب شدید می باشید، در نتیجه در جلسات روان درمانی خود تمریناتی به شما داده می شود که باعث آرامش بیشتر شما می شوند.

پس در نهایت متخصص با توجه به وضعیت شما و حالات روحی شما و شرایطی که شما در آن قرار دارید، انواع روش های روان درمانی را ممکن است به شما توصیه کند و نباید خود را با فرد دیگری مقایسه کنید و به توصیه های متخصص در مورد خودتان توجه کنید.

علاوه بر نوع و روش درمان، جلسات شما نیز ممکن است به گونه های مختلفی شکل بگیرند. بطور مثال ممکن است این جلسات با خود شما به صورت تکی برگزار شوند و یا که با همسر و فرزندتان برگزار شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با تماس با شماره 02144206861 از مشاوره رایگان تلفنی متخصصین ما در بهترین مرکز روان درمانی و روانشناسی استفاده کنید.

نکات مهم در خصوص جلسات روان درمانی و مشاوره

 1. در طول جلسات باید سعی کنید که کاملا راحت باشید و بطور کامل مشکلات و احساسات خود را با متخصص خود در میان بگذارید. توجه داشته باشید که درمانگر شما طبق قانون نمی تواند که اطلاعات شما را جایی افشا کند. به جز مواردی که جان شخصی در خطر باشد باید اطلاعات شما محرمانه بمانند.
 2. در طول جلسات روان درمانی طبیعی است که احساساتی شوید و گریه کنید و یا حسی چون عصبانیت شدید تجربه کنید و وظیفه متخصص این است که در آن شرایط به شما کمک کند.
 3. طبیعی است که متخصص از شما بخواهد که برخی کارها و رفتار ها را به عنوان تکلیف در خارج از جلسات مشاوره بطور منظم با خود تمرین کنید.
 4. در طول جلسات باید در اتاق مشاوره کاملا امنیت و اعتماد را حس کنید و در محیط احساس راحتی کنید.
 5. قبل از جلسات فکر کنید و موضوعاتی که می خواهید در جلسات بر روی حل آن ها تمرکز باشد را با خود مرور کنید و در شروع جلسه روان درمانی آن ها را بیان کنید.
 6. اولین جلسه مشاوره معمولا صرف آشنائی و دریافت اطلاعات شما و تشخیص مشکلات مراجع می شود. شناسائی مشکلات و تشخیص صحیح نیاز دارد که چند جلسه روان درمانی طی شود. صبور باشید و در جلسات درمانی خود منظم شرکت کنید.
 7. ممکن است از شما بخواهند که فرم هایی را در خصوص سوابق خود پر کنید. مشکلی نیست و این فرم ها برای کمک به وضعیت خود شما می باشند.

انتخاب روان درمانگر مناسب

قبل از مراجعه به متخصص حتما سوابق ، مدارک تحصیلی و مجوز او را چک کنید و از صحت آن مطمئن شوید. متخصصینی که می توانند در زمینه روان درمانی و مشاوره فعالیت کنند شامل روان شناس ها، روان پزشک ها و مشاور های دارای مجوز رسمی می باشند.

مهارت متخصص در برقراری ارتباط با مراجعه و علم او در تشخیص مشکل مراجعه بسیار نکته مهمی می باشد که باید به آن توجه داشته باشید.

در اولین جلسه سعی کنید که مطمئن شوید می توانید درمان خود را با درمانگر ادامه دهید و با او احساس راحتی می کنید. اگر که این طور نیست سعی کنید که به سراغ متخصص دیگری بروید.

از پرسیدن خجالت نکشید و تمام ابهامات خود را از او سوال کنید و سعی کنید بطور کامل از روشی که برای روان درمانی شما در نظر گرفته شده است مطلع شوید.

باید بتوانید که با متخصص خود صادق باشید و مشارکت داشته باشد در طی گفتگوهایی که در جلسات روان درمانی با او دارید. اگر که نمی توانید این کار را بکنید و حس می کنید در مسائل اصلی و پایه تفاهم ندارید نیز باید متخصص دیگری را امتحان کنید.

اگر با گذر چندین جلسه تفاوتی در وضعیت خود احساس نکردید به او این موضوع را گزارش کنید و بخواهید که روش درمانی جدیدی را امتحان کند و یا هدف گذاری کنید که بعد این تعداد جلسه مشاوره باید بتوانید به این نتایج مشخص برسید.

بهترین مرکز روان درمانی و مشاوره

مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر با استفاده از نیروهای متخصص با بالاترین مدارک علمی از معتبرترین دانشگاه های سراسری کشور و با استفاده از بروز ترین متدهای روان درمانی یک گزینه مطمئن برای شما عزیزان می تواند باشد. تمامی متخصصین مراکز سایبر برای فعالیت و حضور در این مراکز از فیلتر های بسیار سخت گیرانه و دشواری عبور کرده اند و در زمینه روان درمانی و مشاوره متخصص می باشند.

بهترین مرکز روان درمانی و مشاوره

این مراکز در حال حاضر در شهرهای تهران، تبریز و اهواز فعال می باشند و در صورت مراجعه به این مراکز و طرح مشکل خود، شما به متخصص ترین فرد در زمینه مشکل خود ارجاع داده می شوید و در صورت عدم رضایت می توانید درمانگر خود را نیز تغییر داده و روند درمان خود را با متخصص دیگری ادامه دهید و از این موضوع اطمینان پیدا کنید که انتخاب مناسبی داشته اید.در صورت تمایل مقاله دکتر امین اسداله پور در خصوص نحوه ” مطالعه کارآمد ” را نیز می توانید مطالعه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با تماس با شماره 02144206861 از مشاوره رایگان تلفنی متخصصین ما در بهترین مرکز روان درمانی روانشناسی استفاده کنید و برای دیدن فیلم ها و عکس های محیط روان درمانی و مشاوره مراکز سایبر می توانید که صفحه اینستاگرم ما را به آدرس زیر دنبال بفرمائید:

صفحه اینستاگرام مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر اینستاگرم سایبر(cyberneuro )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *