بیش فعالی بزرگسالان

بیش فعالی بزرگسالان

بیش فعالی بزرگسالان اختلالی است که امروزه بسیاری از افراد دانسته و ندانسته با آن درگیر هستند. طبق آمار امروزه حدود ده میلیون از بزرگسالان دارای بیماری عدم توجه و بیش فعالی بزرگسالان یا ADHD هستند. این اختلال با گذشت زمان درمان نمی شود. تحقیقات نشان داده قرار گیری بیشتر در معرض خطرات و عوارضی چون گوشه گیری، افسردگی، اختلالات رفتاری و گرایش به الکل و مخدر از اثرات بیش فعالی بزرگسالان است.

تاثیر بیش فعالی بزرگسالان در ارتباط با افراد

در صورت عدم درمان بیش فعالی در بزرگسالان در زندگی اجتماعی و ارتباط با افراد دیگر تاثیر می گذارد. این تاثیر به میزانی است که برخی مواقع حتی خانواده فرد مبتلا به این اختلال نیز بسیار اذیت می شوند. افراد مبتلا به بیش فعالی ممکن است در هنگام ورود به روابط عاطفی نیز مشکلات زیادی را تجربه کنند. شکست ، نداشتن امید به آینده ، ملامت کردن مدام خود از دیگر چیزهایی است که افراد دارای بیش فعالی بزرگسالان ممکن است تجربه کنند.

اثرات مخرب بیش فعالی بزرگسالان در کار و شغل افراد

علائم این بیماری در محل کار و ارتیاط با همکاران نیز تاثیر زیادی می گذارد. فرد در هنگام انجام شغل خود و مسئولیت های روزانه خود نیز ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شود.

بیش فعالی بزرگسالان معمولا با عدم تمرکز و توجه در افراد همراه است. این امر باعث می شود انجام امور محول شده به آن ها را فراموش کنند. و یا در انجام آن ها آن بازدهی مناسب را نداشته باشند. در نهایت بیش فعالی بزرگسالان می تواند موجب عدم موفقیت در تحصیل و شغل فرد مبتلا شود.

این که مغز در تحلیل افکار و اجرای آن ها توانایی بالا داشته باشد، به یکی از فاکتورهای مهم شغلی تبدیل شده است. نداشتن این توانایی در مبتلایان به بیش فعالی بزرگسالان موجب میشود که عواقب کارهای خود را در بلند مدت در نظر نگیرند. در انجام وظایفشان مشکل ساز شوند و یا به کل وظیفه مهمی که به آنها واگذار شده را فراموش کنند.

بیش فعالی در بزرگسالان

راه های تشخیص بیش فعالی بزرگسالان

شورای روان پزشکان کشور آمریکا که به DSM-5 مشهور هستندراهنمایی های بسیار مفیدی در خصوص تشخیص بیش فعالی بزرگسالان را در چاپ 5 کتاب خود آورده اند. این راهنمایی ها و نکات مرجع متخصصین در هنگام مراجع بیمار به آنها هستند. در مورد بزرگسالان  مشکوک به بیش فعالی، آن ها باید حداقل پنج مورد از علائم بیش فعالی در بزرگسالان را داشته باشند. این علائم دائما ممکن است تغییر کنند. برای همین متخصص باید به بررسی این علائم از کودکی تا الان بپردازد. برخی از این روش ها را در ذیل برایتان آورده ایم:

مصاحبه مستقیم با فرد مبتلا

در این نوع روش تشخیص بیش فعالی بزرگسالان متخصص برخی فاکتورها را انتخاب می کند و به بررسی وجود این فاکتورها در فرد می پردازد. و این که این فاکتور ها چگونه بر زندگی او اثرگذار بوده اند را مورد مطالعه قرار می دهند. در این روش، متخصص تمامی سوابق روانپزشکی و وقایع زندگی شخص را از گذشته تا کنون مورد بررسی قرار می دهد. همین طور با شنیدن اتفاقات زندگی او به بررسی علل تصمیمات فرد در مواجه شدن با مسائل مختلف و ارزیابی آن ها می پردازد.

برای مشاوره رایگان با متخصصین بیش فعالی بزرگسالان مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر تماس بگیرید.

صحبت با یکی از افراد نزدیک به مراجع

بیشتر بزرگسالان که دارای اختلال بیش فعالی هستند، ممکن است به خوبی اتفاقات را به خاطر نیارند.  یا این که در بیان کردن علامت ها و نشانه ها آن ها را عادی جلوه دهند. اما یک فردی که با او زندگی می کند مثل پدر و مادر ، یرادر یا خواهر ، همسر و یا یک دوست صمیمی ممکن است این جزئیات برایش واضح تر باشد و بهتر توصیفشان کند.

بررسی آزمایشات

افرادی که برای تست ADHD به متخصص مراجعه می کنند اول باید تست های پزشکی بر روی آن ها انجام شود. زیرا در برخی موارد افراد مبتلا به تیروئید و افرادی که دچار تشنج می شوند ممکن است نشانه هایی شبیه به ADHD داشته باشند.

این تست های جسمی مشخص نمی کند که فرد دارای بیش فعالی است یا خیر. اما نشان می دهد که نشانه های موجود به دلیل بیماری بدنی هستند.

بررسی شرایط زندگی حال حاضر بیمار

اگر بیمار به دلیل داشتن بیش فعالی بزرگسالان اقدام به درمان کند ولی مشکلات او به دلیل داشتن بیش فعالی نباشد، در نهایت فرد بهبود پیدا نمی کند. ممکن است این مشکلات به دلیل شرایط زندگی بیمار به وجود آمده باشد. این عوامل بررسی و باید حذف شوند. در غیر این صورت درمان بیمار روند خوبی را طی نمی کند.

برای مشاوره رایگان با متخصصین بیش فعالی بزرگسالان مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر تماس بگیرید.

اما تشخیص بیش فعالی در بزرگسالان چه کمکی به آنها می کند؟

افراد مبتلا معمولا پس از درک اختلال خود، دلیل بسیاری از انتخابات و تصمیم های قبل خود را می فهمند. در نتیجه تلاش می کنند با کنترل و درمان کامل اختلال بیش فعالی در خود به بهبود وضعیت خود کمک کنند.

بیش فعالی بزرگسالان

پس از تشخیص بیش فعالی در بزرگسالان، متخصص گزینه های درمان را برای بیمار بیان میکند. این گزینه ها ممکن است متفاوت از یکدیگر باشند. در برخی موارد ممکن است فقط تغییر در شوه زندگی فرد باشد ولی معمولا دارای بیش از یک مولقه است که باید تغییر کند.

مواردی در مورد تشخیص بیش فعالی بزرگسالان

در برخی افراد مبتلا به بیش فعالی بزرگسالان نشانه هایی وجود دارد که تشخیص را راحت می کند. این نشانه ها شامل موارد زیر می شوند:

 • دائما لوازم خود را گم می کنند.
 • هرگز موفق به انجام کامل یک کار نمی شوند و حواس پرت هستند.
 • از افراد نزدیک شاید شنیده باشید که شما دارای بیش فعالی هستید.

تشخیص به موقع بیش فعالی مهم ترین و ابتدایی ترین مرحله در بهبودی فرد مبتلا است. پی بردن به دلایل و نشانه هایی که باعث بوجود آمدن اختلال در زندگیتان می شود مهم است. زیرا حل آنها موجب پیشرفت شغلی و راحتی زندگی و روابط فرد می شود.

تشخیص قطعی بیش فعالی

تشخیص قطعی بیش فعالی به سادگی و با یک مکالمه کوتاه با مراجع امکان پذیر نیست. این امکان که فرد مبتلا هنگام مراجعه به مرکز درمانی علائم خود را پنهان کند و هیچ نشانه ای از خود بروز ندهد موجود است. به همین دلیل پزشک متخصص نیاز دارد به یک اشراف کلی از وضعیت زندگی او از گذشته تا کنون برسد. این امر با برسسی حدود علائم از کودکی تا بزرگسالی انجام میگیرد.

انواع بیش فعالی بزرگسالان

شورای روانشناسان آمریکا این اختلال را در 3 دسته قرار می دهند:

 • عمدتا بی توجه
 • تکانشی
 • ترکیبی

در ادامه به بررسی هر یک از این دسته ها و نشانه های تشخیص آن ها می پردازیم. برای مشاوره رایگان با متخصصین بیش فعالی بزرگسالان مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر تماس بگیرید.

دسته اول: عمدتا بی توجه

افرادی که در این دسته قرار می گیرند عمدتا به جزئیات توجه نمی کنند. و دقت کافی در مسائل را نداشته و اشتباهاتی می کنند که ناشی از بی است. از علائم تشخیص این دسته از افراد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوجه خود را در کوتاه ترین زمان از دست می دهد.
 • وقتی با او حرف می زنند گویی به صحبت دیگران اصلا گوش نمی دهد.
 • این افراد بی نظم بوده و علاقه ای به سازماندهی چیزها ندارند
 • از فعالیت های ذهنی فراری اند و برایشان خسته کننده است.
 • فراموش کار هستند در بسیاری از موارد و با کوچکترین چیزی حواسشان از کاری که می کنند پرت می شود

دسته دوم:  بیش فعال – تکانشی

این دسته از بیش فعالی بزرگسالان مهم ترین مشخصه اش بی قراری در افراد و انجام کار های یکدفعه ای یا تکانشی بوده.از علائم دیگری که می توان به آنها اشاره کرد موارد زیر است:

 • نمی توانند در جایی ثابت بنشینند و دائم حرکت می کنند و می چرخند.
 • در کودکی زیاد از اشیا بالا می روند و یا بدو بدو می کنند و هنگام بزرگسالی دائما بی قراراند.
 • در انجام اعمالی که باید آهسته صورت بگیرد مشکل دارند و تحمل آن را ندارند.
 • بسیار حرف می زنند و در وسط صحبت و سوال دیگران می پرند و تا پایان حرف طرف مقابل صبر نمیکنند.
 • حوصله انتظار کشیدن را ندارند و در کارهایی که نیاز به نوبت گیری است سخت شرکت می کنند.
 • کار ود را نمی کنند و دائما در کار دیگران دخالت می کنند و یا آنها را کنار می گذارند.

دسته سوم: ترکیبی

افراد مبتلا به بیش فعالی بزرگسالان که در این دسته قرار می گیرند ترکیبی از علائم موجود در دو دسته پیشین را دارا می باشند. این علائم در طول زمان ممکن است تغییر کنند و ممکن است فرد در بیان کودکی خود موارد متفاوتی را بیان کند.

عوامل مهم دیگر در تشخیص بیش فعالی بزرگسالان

 • تعداد علائم تشخیص داده شده در فرد مبتلا
 • میزان بروز علائم و شدت آنها
 • زمان ظهور این علائم و مقدار ادامه پیدا کردن آن
 • این که علائم بوجود آمده در چه موردی مشکل ساز شده است
 • محل آن (برای مثال فقط در محل کار این علائم رخ می دهد).

در نهایت متخصص تشخیص می دهد که این علائم بر اثر قرار گیری در بک محیط خاص به وجود آمده است یا خیر و به محیط ربطی ندارد. برخی از علائم خود را در سن دوازده سالگی  باید نشان دهند و برای بررسی این موضوع حتما نیاز به صحبت با والدین و یا فردی که در کودکی در کنار بیمار بوده نیاز است.  برای مشاوره رایگان با متخصصین بیش فعالی بزرگسالان مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر تماس بگیرید.

اختلال در امور مهم زندگی

بزرگسالان دارای بیش فعالی اختلالشان حداقل در دو فاکتور مهم زندگیشان تاثیر بسزایی می گذارد. یکی از فاکتورها می تواند عدم موفقیت فرد در حوزه اقتصادی زندگی خود می باشد. سابقه درگیری و زد و خورد ، ازدواج ناموفق ، برکناری از شغل ، عدم توانایی در پس انداز پول و هزینه های تکانشی ، عدم موفقیت تحصیلی و …همه و همه از این قبیل فاکتورها هستند.

ADHD بزرگسالان

اگر در مراجع کننده تعدادی از علائم بیش فعالی بزرگسالان موجود باشد اما منجر به به وجود آمدن اختلال در امور مهم زندگی او نشود، این امکان وجود دارد که معیارهای تشخیص بیش فعالی به عنوان یک بیماری بالینی را نداشته.

تشخیص بیش فعالی بزرگسالان با استفاده از پرسشنامه های سایت ها

برخی سایت ها هستند که سوالاتی را عنوان می کنند. و به بیان علائم بیش فعالی در بزرگسالان می پردازند و در نهایت نتیجه گیری می کنند. باید بدانید که اکثریت این سایت ها به هیچ عنوان مورد تائید نبوده و هیچ اعتباری ندارند. توصیه ما این است که از استفاده از این قبیل سایت ها خودداری فرمائید. تشخیص این اختلال فقط از سمت یک متخصص این حوزه امکان پذیر خواهد بود.

افرادی که صلاحیت تشخیص بیش فعالی را دارند

برای تشخیص بیش فعالی در بزرگسالان و  بررسی وضعیتشان شما باید به روانشناسان ، متخصصین علوم اعصاب ، متخصصان بهداشت روان مراجعه کنید. تنها این افراد صلاحیت تشخیص این بیماری را دارند. همین طور  معیار دیگر می تواند میزان تجربه متخصص و تعداد افرادی که به او مراجعه کرده اند و از او برنامه ای برای بهبود وضعیت خود گرفته اند و نتیجه بدست آمده از این برنامه ها باشد.

از کجا بدانیم که نیاز به مراجعه به متخصص داریم؟

اغلب بزرگسالان که دارای بیش فعالی هستند، مشکلاتی در یک یا چند شاخه زندگی خود را دارا هستند و یا در گذشته داشته اند ، نیاز به بررسی متخصص دارند. برخی از این موارد را در ذیل به اختصار آورده ایم:

 • نا امیدی به انجام کارها و حس کردن فشار زیاد استرسی بر خود و نگرانی به صورت دائم در طول روز
 • ادامه ندادن تحصیل و دانشگاه و شغل و یا این شاخه اون شاخه شدن
 • اخراج شدن از کار به صورت مکرر
 • از یاد بردن نکات مهم و ناراحت شدن با کوچکترین چیز
 • نداشتن قابلیت مدیریت مساائلی که در طی روز باید انجام دهند
 • عدم توانایی در به اتمام رساندن کارها و مشکل در سازماندهی

برای مشاوره رایگان با متخصصین بیش فعالی بزرگسالان مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر تماس بگیرید.

تاثیر خانواده و خود شخص بر بیش فعالی بزرگسالان

در برخی از موارد ظهور علائم بیش فعالی ممکن است علل مختلفی داشته باشد. خب برخی از این علائم را شما در سنین کم می بینید و برایتان کاملا مشهود است. ولی بعضی از بزرگسالان دچار اختلال بیش فعالی ممکن است تا کنون مشکل جدی ای را در خود مشاهده نکرده باشند.

ممکن است این افراد موفق و دارای استعداد زیادی باشند و به هیچ کدام از مشکلات ذکر شده برنخورند. مشکلات خود را شناسائی کنند و بهبود رفتار و اعمال خود بپردازند.

از طرفی ممکن است در خانواده ای با محیطی کاملا محافظت شده رشد کرده باشند و حمایت آ«ها باعث شده باشد که ظهور این علائم به حداقل رسیده باشد. در این موارد ممکن است فرد بعد از شروع زندگی مستقل خود و بدور از خانواده مشکلاتی را تجربه کند.

چطور برای شروع بررسی وضعیت خود آماده شویم؟

بیشتر بزرگسالان هنگامی که می خواهند وضعیت خود را برای اختلالی چون بیش فعالی بررسی کنند، استرس دارند. در حالی که وقتی به صدمه ای فکر کنند که  این اختلال ممکن است به فاکتورهای اساسی زندگیشان زده باشد، به سرعت پروسه بررسی وضعیت خود را شروع می کنند. در برخی موارد حرف ها و تفکرات غلط مانع افراد می شود که هرچه زودتر اختلالشان را درمان کنند. مثلا، این تفکر که بیش فعالی در کودکان فقط وجود دارد. در صورتی که این طور نیست و بیش فعالی بزرگسالان امروزه بسیار رایج است.

در هنگام مراجعه به متخصص، اگر مدارکی از کودکی خود دارید حتما همراه خود بیاورید. مدارکی همچون هرگونه آزمایش ، پرونده های روانشناسی ، کارنامه و سوابق تحصیلی کودکی حتی دوره مهد. اگر مشکلاتی همچون مشکل در محیط کار برایتان بوجود آمده است و گزارشی در این خصوص دارید مانند ارزیابی های شغلی، به همراه داشتن آنها نیز می تواند کمک کند.

چه نوع بررسی تمامی جوانب را در بر می گیرد و کامل است؟

روش  بررسی بیش فعالی بزرگسالان در متخصصان مختلف، متفاوت است. اما بعضی از پروتکل ها هستند که در میان تمامی این روش ها وجودشان ضرورت دارد.

از جمله این موارد می توان به مصاحبه با مراجع و فرد نزدیک به او  و  بررسی علامت ها و نشانه های موجود در کتاب مرجع DSM5 اشاره کرد.

معیارهای سطح بندی استاندارد برای اعمال  بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی و برخی آزمایشات مانند نقشه مغزی ممکن است با تشخیص متخصص لازم باشند. در ادامه به بررسی هرکدام از این موارد به صورت دقیق تر پرداخته ایم:

مصاحبه با مراجع، برای تشخیص نشانه های بیش فعالی

در این مصاحبه سوالات بسیار مهم و از قبل تعیین شده پرسیده می شود. و تمامی اطلاعات فرد از گذشته تا کنون را در نهایت گزارش می دهد. می توان گفت این مصاحبه پر اهمیت ترین بخش در تشخیص بیش فعالی بزرگسالان بوده. سوالات متخصص موضوعات وسیعی را در بر می گیرد. و درباره هر کدام از مباحث بطور کامل با مراجع صحبت می کند و برای این که کاملا  سوالاتش تمامی زمینه ها را در برگیرد پرسش های بعدی را مطرح می کند. پزشک متخصص نشانه های وجود اختلال ، شدت وجود علائم ، مقدار زمان حضور علائم در فرد و همچنین تاثیری که در زندگی او گذاشته است را  به طور کامل بررسی می کند.

برای مشاوره رایگان با متخصصین بیش فعالی بزرگسالان مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر تماس بگیرید.

تشخیص سایر بیماری های ممکن مراجعه کننده

هنگامی که به متخصص مراجعه می کنید. متخصص علاوه بر بررسی اختلال بیش فعالی بزرگسالان، نشانه های وجود سایر بیماری های ذهنی را ارزیابی می کند. در این مصاحبه که متخصص با دقت تمام انجام می دهد ممکن است حضور بیماری هایی که علائم شبیه به بیش فعالی داشته باشند را نیز متوجه شود.

برخی اختلالات هستند که به همراه بیش فعالی در افراد شکل می گیرند و طبق تحقیقات در اکثر بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی حداقل یک اختلال دیگر وجود دارد.

از جمله این اختلالت که مکمل بیش فعالی هستند می توان به اختلالات یادگیری ، مضطرب بودن ، استفاده از مخدرها و افسرده بودن فرد اشاره کرد. حتی ممکن است اختلالت اصلی فرد همین ها بوده باشند و  با بیش فعالی  اشتباه گرفته شده باشند که تشخیص آن توسط متخصص صورت می گیرد.

برای گرفتن نتیجه مطلوب در درمان بیش فعالی بزرگسالان، حتما باید تمامی اختلالات به درستی شناسائی شوند. زیرا اگر این اتفاق رخ ندهد درمان بیش فعالی هم بدرستی انجام نمی شود و حتی ممکن است منجر به درمان غلط بیمار شود.

از سوالات دیگر متخصص در این مصاحبه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سوابق استفاده از مواد و الکل ، مشکل در رانندگی و تصادفات. مشکل در ارتباط با همسر ، ارتباط با خانواده و دیگر افراد جامعه. وضعیت ورزش کردن در زمان حال و بچگی. و سایر سوالاتی که می تواند از نشانه های بیش فعالی بزرگسالان باشد.

مصاحبه کردن با افراد نزدیک به فرد مبتلا به بیش فعالی بزرگسالان

روش دیگری که به تشخیص این اختلال کمک می کند مصاحبه متخصص با فردی نزدیک به بیمار می باشد. این افراد که باید شناخت خوبی از او داشته باشند، می توانند شامل پدر و مادر و دوست صمیمی و همسر یا همخونه و پارتنر فرد مبتلا باشند.

استفاده از این روش بدلیل دروغ گفتن مراجع نمی باشد. بلکه دلیل آن این است که اکثر بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی حفره های ذهنی دارند که ممکن است بسیاری از وقایع را فراموش کرده و یا از نظرشان بسیار بی اهمیت باشند و در مصاحبه مستقیم بسیار این عوامل را کمرنگ تر از چیزی که در واقعیت اتفاق می افتد توصیف کنند.

همین طور امکان دارد بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی کودکی خود را به خوبی به خاطر نیاورند و برخی وقایع و اتفاقات را در آن زمان متوجه نشده باشند. به همین دلیل متخصص معمولا با یک فردی که در آن زمان نزدیک به او بوده مصاحبه می کند.

در خصوص افرادی که ازدواج کرده اند، بهتر است که متخصص به طور همزمان با هردوی این افراد مصاحبه کند. زیرا این روش به درک بهتر افراد از تفکرات یکدیگر و تاثیری که این بیماری بر زندگی  فرد مبتلا می گذارد کمک می کند. در نتیجه افراد با کمک به یکدیگر به درمان این اختلال می پردازند.

طبق تحقیقات تعداد زیادی از بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی به دلیل این که از این مشکل خجالت می کشند و از به زبان آوردن آن ها شرم می کنند. در هنگام مصاحبه صداقت کافی را ندارند. و بطور واضح همه ی مشکلات خود را بیان نمی کنند.

اما توجه داشته باشید که این کار شما ممکن است در تشخیص متخصص در هنگام مصاحبه که مهم ترین بخش در تشخیص بوده اشتباه ایجاد کند. و در نتیجه روند درمان طبق انتظار طی نشود.

معیارهای سطح بندی استاندارد بیش فعالی بزرگسالان

این معیارهای استاندارد که با تحقیق  بین بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی و افراد عادی شکل گرفته اند، در فرم هایی شامل سوالات هدفمند قرار گرفته اند. در این سوالات  فاکتورهایی به طور نامحسوس وجود دارد که این مبتلایان رو از افراد عادی متمایز می کند. اما توجه داشته باشید استفاده از این فرمها و پر کردن آن ها توسط مراجع و افراد نزدیک به او کمک می کند. ولی با آنها هیچ چیز را نمی توان تشخیص داد. فرمها تنها اطلاعاتی را در اختیار متخصص قرار می دهند که در تشخیص اصلی به او کمک می کند.

باقی آزمایشات روان شناختی

افراد مشکلات و اختلالات متفاوتی را دارند، بنابراین این آزمایشات و آزمون های روان شناختی برای افراد متفاوت می باشند. آزمایشات نیز بیش فعالی را در بزرگسالان به صورت حتمی مشخص نمی کند ولی داده های مهمی را در خصوص نهوه اثر گذاشتن این اختلالات بر مغز و ذهن را در اختیار متخصص قرار می دهند.

پزشک متخصص با توجه به نوع اختلالی که در فرد مبتلا تشخیص می دهد نوع آزمایش را مشخص می کند. برای نمونه ، هنگامی که متخصص تشخیص دهد فردی نشانه های اختلال یادگیری دارد، توانایی ذهنی او را مورد آزمایش قرار می دهد.

آزمایشات جسمی

قبل از مراجعه به متخصص ، اگر که زمان طولانی از آخرین معاینه جسمی شما می گذرد، بد نیست که از لحاظ جسمی هم مورد معاینه قرار بگیرید. تا مطمئن شوید مشکلاتی که برایتان به وجود آمده علل جسمی نداشته باشد.

زیرا برخی از بیماری ها وجود دارند که دارای علائمی همانند بیش فعالی در بزرگسالان هستند. و ممکن است فرد را به اشتباه وادارند. بیماری هایی چون بیماری تیروئید و بیماری های تشنجی از جمله این بیماری ها هستند.

در نظر داشته باشید که معاینات پزشکی تنها به این دلیل انجام می گیرند تا بیمار مطمئن شود دلیل پزشکی پشت این مشکلات او نبوده است. و ربطی به تشخیص بیش فعالی بزرگسالان نداشته.

بررسی اجمالی وضعیت بزرگسالان و نشانه های بیش فعالی

متخصص در انتها با توجه به اطلاعات بدست آمده از موارد فوق نتیجه گیری می کند. و تشخیص خود را به خود مراجع یا یکی از افراد نزدیک به او اعلام می کند. تشخیص او ممکن است بیش فعالی بزرگسالان یا دیگر اختلالات ذهنی باشد.

سپس متخصص برنامه ی درمانی مخصوص فرد مبتلا را اعلام می کند. و از او و خانواده اش می خواهد که طبق این برنامه عمل کنند تا درمان او به پایان رسد.

مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر. با جدیدترین متد های درمانی روز دنیا و با مدیریت دکتر امین اسداله پور ( دارای مدرک PHD و دکتری علوم اعصاب شناختی ) بهترین مرکز درمان بیش فعالی بزرگسالان است. می توانید قبل از حضور در مرکز مشاوره رایگان بگیرید. با تشکر از وقتی که گذاشتید برای مطالعه مقاله بیش فعالی بزرگسالان مرکز سایبر.

ایستاگرام سایبر

اینستاگرام مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر