دکتر تشنج

دکتر تشنج

پیش از معرفی بهترین مرکز و دکتر تشنج ابتدا توضیح مختصری در خصوص این اختلال می دهیم تا بیشتر با آن آشنا شوید. تشنج به عنوان یک حالت پزشکی قابل شناسایی است که در آن، عضلات بدن به صورت ناگهانی و بیش از حد به صورت تکان‌های نامنظم و بی‌هدف انقباض می‌کنند.

دکتر تشنج یا پزشک و متخصص درمان بیماران مبتلا به این اختلال باید ابتدا علت دقیق بیماری را بررسی کرده و با توجه به نوع علت روش درمان را انتخاب کند. این اختلال می‌تواند در هر سنی اتفاق بیافتد و بیشتر در افرادی که دچار مشکلات عصبی هستند رخ می‌دهد. درهمین ابتدا باید بگوئیم که شما می توانید با تماس با شماره 02144206861 از مشاوره رایگان تلفنی متخصصین مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر استفاده کنید.

علل مختلف ابتلا از نگاه دکتر تشنج

این اختلال ممکن است به دلیل مشکلات مختلف عصبی و یا خارج از مغز باشد. برخی از این علل عبارتند از:

 • تروماهای مغزی
 • سکته مغزی
 • عفونت مغزی
 • عوامل ژنتیکی
 • استفاده از مواد مخدر و الکل
 • نارسایی کلیه و کبد
 • عدم تعادل الکترولیتی
 • خطا در مصرف دارو

پس از مشاهده علائم زیر باید به متخصص تشنج مراجعه کنید

تشنج ممکن است در هر بخشی از بدن رخ دهد و علائم آن به شدت متفاوت است. در برخی از افراد، پیش از تشنج، نشانه‌هایی مانند سردرد، سرگیجه و یا حتی بی حالی دیده می‌شود. علائم دیگر تشنج عبارتند از:

 • تکان‌های ناگهانی بدن
 • افتادن به زمین
 • بیرون زدن زبان
 • احساس تاریکی در چشمان
 • افزایش بینایی
 • تغییر در ضربان قلب
 • صداهای عجیب

روش های پیشنهادی دکتر تشنج برای درمان

درمان تشنج معمولاً شامل استفاده از نوروفیدبک، تجویز داروهای ضد تشنج و یا جراحی می‌شود که در ادامه درخصوص هرکدام از این موارد توضیح می دهیم.

درمان با دارو

درمان با دارو معمولاً برای کنترل تشنج‌ها و کاهش تعداد آن‌ها استفاده می شود. داروهای ضد تشنج مانند فنوباربیتال، فنیتوئین، کاربامازپین و گاباپنتین معمولاً برای کاهش تعداد تشنج‌ها و بهبود کیفیت زندگی بیماران استفاده می‌شوند.

جراحی

در صورتی که داروها موثر نبودند و تشنج‌ها به شدت وارد زندگی روزمره بیمار شده‌اند، جراحی ممکن است یک راه حل پایانی باشد. در بعضی از موارد، جراحی به منظور حذف یا کنترل آسیب‌های مغزی یا تشنج‌های ناشی از آن انجام می‌شود.

نوروفیدبک

دکتر تشنج و متخصصین سایر اختلالات مغزی سالهاست که از علم نوروفیدبک برای درمان مبتلایان خود استفاده می کنند. این علم هر روز در حال پیشرفت می باشد و با دستگاه ها و پروتکل های جدید درمانی قابلیت درمان کلیه اختلالات مغزی را دارد. پیشرفته ترین دستگاه نوروفیدبک در حال حاضر لورتا نوروفیدبک می باشد که برای دریافت اطلاعات بیشتر از آن می توانید روی لینک مقاله کلیک کنید. این دستگاه قابلیت اثر بر روی بیمارانی که دارو دیگر به آن ها جواب نمیدهد را دارد و برای افرادی که از عوارض عمل جراحی نیز ترس دارند بسیار مناسب است. شما می توانید با تماس با شماره 02144206861 از مشاوره رایگان تلفنی متخصصین مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر استفاده کنید.

بهترین دکتر تشنج

بهترین دکتر تشنج

جناب آقای دکتر امین اسداله پور، رئیس مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر ( بنابن گذار درمان نوروفیدبک در ایران )، جدیدترین دستگاه های نوروفیدبک را برای اولین بار به ایران وارد کرده اند. این دستگاه ها در تمامی مراکز تهران، تبریز، اهواز و به زودی در شیراز نیز وجود دارند. ایشان به عنوان بهترین دکتر تشنج و سایر اختلالات مغزی سعی بر این دارند که برای تمامی هم میهنان عزیزمان شرایط درمان را فراهم کنند.

بهترین مرکز تشنج

در مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر تمامی ویزیت ها و پروتکل های درمانی توسط شخص دکتر اسداله پور انجام می شوند. در ادامه اطلاعات مراکز فعال سایبر را به شما عزیزان ارائه می دهیم.

بهترین مرکز تشنج

بهترین مرکز تشنج در تهران ( غرب: شعبه مرکزی )

جناب دکتر اسداله پور به طور معمول در روز های چهارشنبه و پنجشنبه در شعبه مرکزی حضور دارند. آدرس شعبه غرب تهران مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر:

 • تهران -شهرک غرب، بلوار دادمان، خیابان فخار مقدم، نبش بوستان یکم شرقی، پلاک ۴۶، طبقه سوم

خطوط تلفن مراکز سایبر در شعبه غرب تهران:

شمال شرق تهران

جناب دکتر اسداله پور به طور معمول در روز سه شنبه در شعبه پاسداران حضور دارند. آدرس شعبه شمال شرق تهران مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر:

 • پاسداران، نبش گلستان دهم، ساختمان فرین، طبقه ۵

خطوط تلفن مراکز سایبر در شعبه شمال شرق تهران:

بهترین مرکز تشنج در تبریز

جناب دکتر اسداله پور به طور معمول یک روز در هفته در شعبه تبریز حضور دارند. برای دریافت نوبت حتما تماس گرفته و وقت قبلی بگیرید. آدرس شعبه تبریز مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر:

 • تبریز، خیابان رضا نژاد جنوبی، خیابان نقوی(باغ شمال جدید)، ساختمان گلد (پلاک 40)، طبقه 3

خطوط تلفن مراکز سایبر در شعبه تبریز:

بهترین مرکز درمان تشنج در اهواز

بهترین دکتر تشنج به طور معمول یک روز در هفته در شعبه اهواز حضور دارند. برای دریافت نوبت حتما تماس گرفته و وقت قبلی بگیرید. آدرس شعبه اهواز مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر:

 • اهواز، کیانپارس، نبش خیابان دوم شرقی، مجتمع تشریفات، طبقه هشتم، واحد ۸۰۸

خطوط تلفن مراکز سایبر در شعبه اهواز:

توصیه نهائی دکتر تشنج

برای پیشگیری از تشنج‌ها، باید مراقبت‌های مناسبی از سلامتی خود داشته باشید. این شامل حضور منظم جلسات درمانی، خواب به موقع، تغذیه سالم و منظم، ورزش منظم و مدیریت استرس است.

بیمارانی که با این اختلال مواجه هستند، باید با پزشک و دکتر تشنج درباره علت و روش درمان مناسب آنان صحبت کنند. با رعایت مراقبت‌های پزشکی، بیشتر بیمارانی که با تشنج مواجه هستند می‌توانند به طور موثری تشنج‌های خود را کنترل کنند و به کیفیت زندگی بهتری دست یابند. برای اطلاعات بیشتر می توانی مقاله ” عوارض تشنج ” نیز مطالعه کنید.

از طرفی، در برخی موارد، تشنج ممکن است نشانه بیماری جدی‌تری باشد، مانند سکته مغزی، عفونت مغزی یا تومور مغزی. بنابراین، در صورتی که بیمار با تشنج مواجه شده است، باید به صورت فوری به دکتر تشنج مراجعه کند و برای تشخیص دقیق تشنج و علت آن، ممکن است به انجام تست‌های تصویری مغزی، مثل اسکن MRI یا CT scan، و یا آزمایش‌های خونی نیاز باشد.

همچنین، افرادی که در معرض خطر تشنج قرار دارند، مانند افرادی که دارای بیماری‌های مغزی مانند اپیلپسی هستند، باید اقدامات احتیاطی مناسبی را انجام دهند، مانند رعایت مراقبت‌های پزشکی، جلوگیری از استرس، خواب به موقع، ورزش منظم و تغذیه سالم.

در نهایت، باید توجه داشت که این اختلال یک عارضه جدی است که می‌تواند بر کیفیت زندگی فرد تأثیر بگذارد. با این حال، در بیشتر موارد، با تشخیص و درمان مناسب، بیمارانی که با این اختلال مواجه هستند می‌توانند به طور موثری تشنج‌های خود را کنترل کنند و به زندگی عادی خود ادامه دهند. برای اطلاعات بیشتر می توانید صفحه اینستاگرام مراکز سایبر به نشانی زیر را نیز در صفحه اینستاگرام خود دنبال کنید:

 اینستاگرم سایبر(cyberneuro )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *