انواع تیک

با انواع تیک بیشتر آشنا شوید

قبل از آن که به بیان انواع تیک و ویژگی های هرکدام از آن ها بپردازیم، لازم می دانیم که توضیحی مختصر در خصوص این اختلال بدهیم.

تیک یا به عبارت دیگر اعمال اضافه و غیر ضروری توسط بدن که معمولاٌ به صورت غیر ارادی و کاملاٌ تصادفی بروز پیدا می‌کنند، از جمله مسائلی هستند که انسان امروز با آن ها دست و پنجه نرم می‌کند و نیاز است تا با شناخت هرچه بهتر انواع تیک نسبت به کنترل و یا درمان آن ها اقدام نماید.

در بیشتر مواقع شاهد آن هستیم که در انواع تیک ، این اختلال منجر به تحریک غیر ارادی ماهیچه‌ها شده و حرکات ناگهانی بخش‌های مختلف بدن و یا ایجاد صداهای خارج از کنترل را در پی دارد.

بروز و شیوع انواع تیک در کودکی و معمولاٌ بعد از 5 سالگی است. البته این امکان وجود دارد که در صورت عدم درمان، تیک در سنین بزرگسالی نیز ایجاد شود.

انواع تیک به عنوان یک بیماری یا اختلال جدی شناخته نمی‌شوند و امکان دارد با گذشت زمان بهبود پیدا کنند اما وجود تیک، خود به تنهایی می‌تواند دلیل ایجاد برخی اختلالات مانند وسواس باشد. در این مقاله قصد داریم که بطور تخصصی انواع تیک و ویژگی های هرکدام را شرح دهیم. برای اطلاع بیشتر از این اختلال شما می توانید مقاله تیک چیست را که در وبلاگ سایت موجود می باشد را مطالعه فرمائید.

چرا دچار انواع تیک می شویم؟

انواع تیک می‌توانند منشاء عصبی داشته باشند و یا به صورت ناگهانی ایجاد شوند یا این که در اثر حالات روحی و هیجانی متفاوت مانند: استرس، اضطراب، انواع خستگی جسمی و ذهنی، اختلالات مغزی و یا بیماری‌های دیگر بروز پیدا کنند. اگر متوجه شوید که به یک یا چند نوع از انواع تیک دچار شده‌اید و بر آن ها توجه نمایید، به مرور زمان شدت و حتی تعداد آن ها افزایش خواهد یافت.

وقتی مدت زمان زیادی درگیر مسائل مختلف شوید و انواع احساسات و هیجانات ناخوشایند را تجربه نمایید، اما نتوانید به شکل مطلوب ذهن خود را آزاد سازید (تخلیه روانی، مشاوره و تجربه‌ی هیجان‌های مثبت)، رفته رفته آن ها در روان شما انباشه شده و به شکل انواع تیک نمود پیدا کرده و به اصطلاح، آزاد می‌شوند. اگر آزادسازی تحت هیچ شرایطی صورت نگیرد به این معنا است که بخش عمده‌ای از احساسات و هیجانات انباشته شده یا سرکوب گردیده‌اند. در ادامه با 3 نوع اصلی تیک و علائم آن ها بهتر آشنا خواهید شد.

انواع تیک عصبی

انواع تیک عصبی

تیک­ های عصبی کاملاٌ خارج از کنترل افراد بوده و به طور ناخواسته موجب حرکت عضلات و یا اندام‌های بدن می‌شوند. تیک عصبی را می‌توان به پلک زدن تشبیه کرد. اگر شما مشغول انجام کارهای روزانه باشید، هرگز متوجه نخواهید شد در مدت زمانی مشخص چندبار پلک زده‌اید. چنانچه بر روند پلک زدن خود تمرکز کنید، کنترل آن را به دست خواهید گرفت اما خیلی زود دوباره به اعمال روزانه باز می‌گردید و کنترل آن از دست شما خارج خواهد شد.

عصب‌های بدن، نقش اصلی را در بروز انواع تیک عصبی ایفا می‌کنند. در برخی منابع از تیک‌های عصبی باعنوان: تشنج، حرکات اضافه و صداهای غیر ارادی که به صورت پی­درپی تکرار می‌شوند، نام برده شده است. تیک‌های عصبی می‌توانند در نقاط مختلف صورت و یا بدن ایجاد شوند و در صورت شدت گرفتن، تأثیر منفی بر زندگی اشخاص می‌گذارند.

تیک عصبی خود دارای انواع گوناگون است. قبل از این که شناخت انسان نسبت به انواع تیک کامل شود، تصور می‌رفت تیک عصبی شامل پلک زدن و یا حرکات نقاط مختلف صورت باشد اما امروزه با پیشرفت دانش بشر طیف گسترده‌تری از انواع تیک عصبی نیز مورد شناسایی قرار گرفته است. از انواع مختلف تیک عصبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تیک عصبی – حرکتی

این نوع تیک عصبی، بر حرکات نقاط مختلف بدن تأثیر می‌گذارد. انواع تیک عصبی – حرکتی، عضلات بدن را به شکلی غیر ارادی درگیر کرده و معمولاٌ با چشم قابل رؤیت هستند. تیک عصبی-حرکتی معمولاً با نشانه ­های زیر همراه است:

 • پلک زدن و چشمک زدن غیر طبیعی یا بیش از حد و اخم کردن و چین دادن به بینی ( انواع تیک درگیر کننده‌ی چشم)
 • حرکات اضافه در انگشتان دست و ایجاد صدا با آن ها
 • تکان دادن سریع و بدون دلیل سر
 • بالا کشیدن بینی و ایجاد صداهای بی دلیل از آن
 • دست زدن به اجسام و افراد دیگر بدون دلیل خاص به صورت غیر ارادی
 • کندن ناخن، گاز گرفتن لب یا زبان
 • حرکات بیش از حد زبان در دهان
 • ایجاد صداهای بی دلیل با تکرار کلماتی که در محیط شنیده می‌شوند (تقلید صدا)
 • شکلک درآوردن با صورت
 • حرکات سریع و آسیب زننده برای گردن
 • تلاش در جهت دست زدن به سقف یا کف اتاق
 • خوردن انگشتان پا
 • تکان دادن بی دلیل شانه‌ها
 • ژست گرفتن

تیک عصبی گذرا

گونه‌ی دیگری از انواع تیک عصبی می‌باشند که قبل از 18 سالگی بروز پیدا می‌کنند و بیشتر در کودکان دبستانی دیده می‌شوند و تقریباٌ 10 درصد از آن ها را درگیر می‌کنند. این نوع تیک شامل اعمال فیزیکی و کلامی می‌شود. نوع کلامی آن با ایجاد صداهای غیر ارادی همراه است. نوع فیزیکی آن نیز با حرکات اضافه و غیر ارادی همراه است؛ مانند حرکات غیر طبیعی و با سرعت زیاد در گردن. همانطور که از نام آن ها مشخص است این نوع تیک‌ها گذرا هستند و معمولاٌ بین یک تا 12 ماه طول می‌کشند و احتمال کمی وجود دارد که در تیک‌های گذرا، انواع تیک فیزیکی و کلامی، همزمان باهم بروز پیدا کنند اما تعداد و شدت تیک فیزیکی از فراوانی بیشتری نسبت به نوع کلامی برخوردار است.

تیک طولانی مدت

به انواع تیک فیزیکی و کلامی اطلاق می‌شود که قبل از 18 سال آغاز شده و در موارد خفیف حداقل یک سال و در موارد شدیدتر، تا چند سال به طول می‌انجامند. حضور هر دو تیک فیزیکی و کلامی، همزمان باهم، در تیک‌های طولانی مدت گزارش نشده است. همچنین، میزان شیوع تیک طولانی مدت بسیار کمتر از تیک گذرا است و تقریباٌ 1 درصد از کودکان را درگیر می‌کند.

اگر انواع تیک در سنین پایین بروز پیدا کنند، درمان آن ها بسیار سریع‌تر و راحت‌تر خواهد بود. همچنین اگر علائم تیک، بعد از 18 سالگی بروز پیدا کنند، روند درمان با دشواری‌های بیشتر ی همراه خواهد شد و این احتمال وجود دارد که به زودی درمان نشوند. معمولاٌ تیک‌ها پس از 6 سال خود به خود از بین خواهند رفت اما به هیچ وجه تا آن زمان صبر نکنید و حتماٌ در جهت درمان تیک اقدام نمایید.

رابطه انواع تیک با سندرم تورت (نشانگان توره)

یک نوع اختلال در دسته‌ی نارسایی عصبی – روانی بسیار پیچیده محسوب می‌شود. در این نوع اختلال، مغز انسان آن طوری که باید به وظایف خود عمل کند، عمل نمی‌کند و این عدم کارایی موجب بروز انواع تیک فیزیکی و کلامی می‌شود. برخی به اشتباه تصور می‌کنند افرادی که ناسزا می‌گویند به سندرم تورت مبتلا هستند اما تحقیقات نشان داده‌اند که بسیاری از افراد مبتلا به این اختلال چنین رفتارهایی از خود نشان نمی‌دهند.

تشخیص این نوع اختلال کار آسانی نیست و همچنان حدود نیمی از کودکان مبتلا به این اختلال شناسایی نشده‌اند. علائم این اختلال معمولاٌ بین 5 تا 7 سالگی بروز پیدا می‌کنند اما در صورتی می‌توان آنها را اختلال تورت نامید که حداقل یک سال  بدون هیچ توقفی ادامه  پیدا کنند. سندرم تورت یک اختلال ژنتیکی می‌باشد و در پسران شیوع بیشتری دارد. وقتی کودکی به این اختلال مبتلا می‌شود، والدین فکر می‌کنند دیگر هیچ راهی برای درمان او وجود ندارد و از این بابت ابراز نگرانی می‌کنند اما خبر خوب این است که بگوییم، در صورت اقدام جهت درمان می‌توان به درمان این اختلال امیدوار بود.

تیک‌های عصبی – کلامی

انواع تیک عصبی کلامی

این نوع تیک­ ها با عنوان تیک‌های صوتی و فونیک هم شناخته می‌شوند. صداهایی که فرد مبتلا به تیک از تارهای صوتی خود ایجاد می‌کند را تیک‌های کلامی می‌نامند.

نشانه­ های انواع تیک‌ کلامی

 • سرفه کردن‌های بی علت
 • درآوردن صدای حیوانات به صورت غیر ارادی و ناگهانی
 • خُرخُر و فِش فِش، هیس هیس کردن‌های مداوم و بی­علت
 • تکرار یکسری عبارت‌های قابل تشخیص و یا نامفهوم خود به خود یا شنیده شده در محیط پیرامون
 • آه و ناله کردن‌های مداوم و بی علت
 • بوکشیدن افراد یا هوای اطراف به شکلی محسوس
 • توهین کردن بی علت­ و ناگهانی به افراد نزدیک (در موارد بسیار شدید)
 • اختلال در سخن گفتن، (در ابتدا و یا در حین صحبت با دیگران، ناگهان صدای نابهنجار تولید می‌کند یا به صورت غیر ارادی و موقتی لکنت پیدا می‌کند)

دسته ­بندی دیگر از انواع تیک

تیک­ های ساده و سخت یا پیچیده بر حسب بروز علائم می‌باشد  و در برخی منابع علمی از آن استفاده شده است. برخی از انواع تیک به سادگی و در قالب یک یا چند حرکت یا کلام نمود ظاهری پیدا می‌کنند. اما برخی دیگر با پیچیدگی‌های خاص همراه هستند و ممکن است در تلفیق با انواع دیگر تیک بروز پیدا کنند و برای تشخیص آن ها باید مدتی فرد مبتلا تحت نظر قرار گیرد.

تیک‌های ساده

این نوع تیک، قسمت‌های کمی از بدن را درگیر می‌کند. بوییدن بیش از حد افراد و یا اشیاء و زل زدن طولانی مدت و بی دلیل به یک نقطه‌ی خاص از جمله‌ی تیک‌های ساده هستند.

انواع تیک سخت چگونه بروز می­کنند؟

این نوع از تیک‌، چند بخش بدن را به صورت مجزا و یا همزمان به خود درگیر می‌کند. تیک‌های سخت معمولاٌ به صورت پراکنده یا طبق یک الگوی خاص بروز پیدا می‌کنند. به­ عنوان مثال اگر شخصی مبتلا به این نوع تیک باشد ابتدا وقتی سر خود را حرکت می‌دهد، به صورت غیر ارادی، دستان خود را نیز به حرکت درمی‌آورد یا اگر در حالت خاصی قرار بگیرد (نشستن جلوی تلویزیون) شروع به انجام حرکات فیزیکی یا کلامی حاصل از تیک می‌کند.

نتیجه‌گیری

در این مطلب به بررسی انواع تیک پرداختیم. بسیار اهمیت دارد که بدانید فرزند شما به کدام‌یک از انواع تیک دچار شده است. زیرا نوع تیک با درمان آن ارتباط مستقیم دارد. برخی تیک‌ها مدتی حدود سه ماه ادامه دارند و سپس ناپدید می‌شوند. این نوع تیک‌ها نباید شما را خیلی نگران کنند. اما در صورتی که تیک، مدت زمان بیشتری به طول انجامید یا شدت و تعداد آن افزایش یافت، حتما بایستی جهت درمان اقدامات لازم را انجام دهید و از کنار آن به سادگی نگذرید. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از مشاوره تلفنی رایگان متخصصین ما در شعب مختلف مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر استفاده کنید. همینطور می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر صفحه اینستاگرم سایبر را نیز به آدرس زیر دنبال کنید:

صفحه اینستاگرم مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر اینستاگرم سایبر(cyberneuro )

91 دیدگاه ها

 • آرام, سپتامبر 16, 2022 @ 15:46 پاسخ

  سلام.
  ببخشید میخواستم بدونم که من یه یک سالی میشه که وقتی عصبی میشم یا استرس میگیرم خود به خود گوشمو تکون میدمو (پام رو هم همینطور) و کنترلش اصلا دست من نیست(جفتشون)
  میخواستم بدونم توی اولین موردی که عرض کردم جز تیک ها محسوب میشه یا نه.
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • کلینیک سایبر, اکتبر 19, 2022 @ 19:38 پاسخ

   سلام، باید بررسی دقیق صورت بگیرد ولی به احتمال زیاد تیک می باشد و به احتمال 70 درصد قابل درمان است.

 • سحر, اکتبر 31, 2022 @ 00:01 پاسخ

  سلام دختر ۴ ساله دارم از ۱ سالگی عادت داشت با لبش بازی میکرد بعد کم کم زبانشو به لبش میزد که اون مشکل حل شد و بعدش دهنشو هی کج میکنه و اگ بگم بدهنتو کج نکن باز زبونشو میزنه به لبش و ازوقتی رفتیم عروسی و امدیم بدترم شده همه ارو باهم انجام میده من خودمم تیک عصبی لب دارم و همسرمم داره درضمن دخترم خیلی باهوش و ساکت و خوش اخلاق بچه بد قلقیم نیست میترسم بهش دارو مغز و اعصاب بدن بلای سرش بیاد یا روی حافظه و هوشش تاثیر بد بزاره البته دخترم تو ۸ ماهگیم تیک داشت لبشو هی غنچه میکرد ساعتها تا شد یساله دیگ با لبش بازی کرد

  • کلینیک سایبر, نوامبر 4, 2022 @ 17:05 پاسخ

   سلام، تیک به خوبی با لورتا نوروفیدبک در مراکز سایبر قابل درمان است. برای اطلاعات بیشتر از این روش تماس بگیرید.

   • گاما 1976, ژوئن 12, 2023 @ 10:29 پاسخ

    با درود فراوان
    من 45 سال سن دارم و از کودکی دچار تیک های مختلف عصبی و عدم تمرکز هستم متاسفانه دختر 11 ساله من هم تا حدودی دچار این عوارض هستند و همچنین همسرم هم دچار دچار وسواس شدید
    به علت های ذکر شده و اینکه هر 3 باید مورد درمان قرار بگیریم می بایست حدود هزینه ها رو بدونم تا بتونم اقدامات رو شروع بکنم

    • کلینیک سایبر, ژوئن 13, 2023 @ 17:58 پاسخ

     با سلام و درود، دوست عزیز هزینه درمان ارتباط مستقیم با تعداد جلسات مورد نیاز شما دارد و تعداد جلسات هم با توجه به نقشه مغزی شما و تشخیص جناب دکتر تعیین می شوند. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02144206861 تماس بگیرید.

 • من, نوامبر 14, 2022 @ 09:01 پاسخ

  سلام وقتتون بخیر من یه نقش تئاتری دارم که برای یه امتحان پایانترم باید ارائه اش بدم نقشم خیلی زندگی بدی داشته تحت فشارهای روانی و آزار و اذیت جنسی حتی بوده و قاتله حتی و زندانه الان نمایشنامه سگ ها مادرت رو خوردند اسمشه برای بهتر نشون دادن فشار عصبی که روی کاراکتر سارا بوده تصمیم گرفتم یه تیک عصبی درشت رو انتخاب کنم یکم خودم سر شونه هام عصبام حس میکنم پیچیده به همه و گرفتگی داره چون یکم ورزشم کنم یا دستمم بالا ببرم درد میگیره بعضی وقتا یهو ولی تیک شونه ی خوبی داشتم که تو حرف زدن نشون بده سارا از اون خاطرات دچار یه تیک شده یکم که اونو میرم همینطور که حدس میزنم سر شونم یه حالی میشه و خیلی نمیتونم درش بیارم ژستمم نشسته روی صندلیه درحال مونولوگ گفتن میخواستم بدونم تیک عصبی هست که درشت باشه ولی خارج از حیطه ی گردن و شونه و بشه خوبم درش آورد؟

  • کلینیک سایبر, نوامبر 26, 2022 @ 21:34 پاسخ

   با سلام، انواع تیک در همین مقاله توضیح داده شده که با توجه به نیازتان می توانید از هرکدام که خواستید استفاده کنید.

 • عباس, نوامبر 25, 2022 @ 22:16 پاسخ

  سلام.من مدتی پیش حساسیت فصلی گرفتم.بعدش دیگه عادت کردم هی دماغم رو میکشم.فکر کنم دیکه تیک عصبی شده.برای درمانش به دکتر مغز واعصاب رجوع کنم یا باید به دکتر روانپژشک رجوع کرد؟بعد احتمال خوب شدن است

  • کلینیک سایبر, نوامبر 26, 2022 @ 21:25 پاسخ

   با سلام، در مرکز ما دکتر اسداله پور می توانند شما را ویزیت کنند و بعد نظرشان را در مورد این موضوع بدهند. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02188094137 تماس بگیرید.

 • علی, نوامبر 26, 2022 @ 19:11 پاسخ

  سلان من زود زود دست تکان میدهم و شونع هایم را بالا پایین میکنم ۵ سال میشه خوب هم نمیشم چند وقت هم دارو خوردم جواب نداد میشه راهنماییم کنی

 • علی, نوامبر 26, 2022 @ 19:11 پاسخ

  سلان من زود زود دست تکان میدهم و شونع هایم را بالا پایین میکنم ۵ سال میشه خوب هم نمیشم چند وقت هم دارو خوردم جواب نداد میشه راهنماییم کنی

  • کلینیک سایبر, نوامبر 26, 2022 @ 21:14 پاسخ

   با سلام با توضیحاتی که داده اید به احتمال زیاد علائم تیک در شما نمود پیدا کرده است. البته نیاز به بررسی بیشتر می باشد و با لورتا قاب درمان است. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02188094137 تماس بگیرید.

 • Mehrave, دسامبر 20, 2022 @ 22:41 پاسخ

  با سلام و عرض خسته نباشید من وقت هایی که فشار روحی روانی روم باطه مثل دلتنگی استرس تری و… پاها و دست هام ناخداگاه و خود به خود تکون میخورن تیک عصبی هست؟

  • کلینیک سایبر, دسامبر 26, 2022 @ 16:47 پاسخ

   سلام، برای نظر قطعی باید حضورا مراجعه فرمائید و باید دکتر اسداله پور بعد از دریافت شرح حال و دیدن نقشه مغزی شما در این خصوص نظر دهند.

 • دنیا, دسامبر 23, 2022 @ 23:08 پاسخ

  سلام ببخشید من حدودا دو سال هست که موقع عصبانیت استرس و… بدنم به تور غیر ارادی تکون میخوره جوری که انگار بهم برق وصل کردن و انگار عضلات بدنم بهم دستور میدم اول عضلات دستم و بازوم میگیره جوری که دردم میاد و بعد پا و بعد پهلو بعد قفل شدن عضلات ناخواسته عضلات شل میکنن و من بدنم تکون میدم به صورت غیر ارادی میتونید بگید که این تیک عصبی هست یا نه ممنون میشم کمکم کنید باید بگم که من مشکل ناراحتی اعصاب دارم.

  • کلینیک سایبر, دسامبر 26, 2022 @ 16:42 پاسخ

   با سلام، در این خصوص دکتر اسداله پور باید شخصا درمورد وضعیت شما نظر دهند و اگر دچار اختلال تیک عصبی باشید با لورتا بخوبی قابل درمان می باشد. برای تماس و دریافت نوبت تماس بگیرید 02144206861

 • آریا, ژانویه 4, 2023 @ 04:51 پاسخ

  سلام
  من ۱۶ سالمه و یه نوع تیک عصبی عجیب دارم…نه حرکتی نه صوتی…
  جوری هست که مثلا حتما باید به یک صورت لباسامو تا کنم یا وقتی رخت خوابمو میخوام مرتب کنم باید بو کنم اونهارو…و یا باید همش به پدر و مادرم سر بزنم که ببینم حالشون خوبه یا نه…تمام این اتفاق ها شب ها می افته…ولی وقتی یک نفر بهم نگاه میکنه یا توی جمعی باشم تیک از بین میره …
  به صورت ساده،مغزم بهم دستور میده که به این شکل کارمو انجام بدم و اگر انجام ندم یک فکرایی میاد تو سرم که مثلا اگر اون کارو انجام ندم یک اتفاق بد میافته…
  اگر میشه راهنماییم کنید.پدر مادرم هم از این تیک خبر ندارن

 • آریا, ژانویه 4, 2023 @ 04:51 پاسخ

  سلام
  من ۱۶ سالمه و یه نوع تیک عصبی عجیب دارم…نه حرکتی نه صوتی…
  جوری هست که مثلا حتما باید به یک صورت لباسامو تا کنم یا وقتی رخت خوابمو میخوام مرتب کنم باید بو کنم اونهارو…و یا باید همش به پدر و مادرم سر بزنم که ببینم حالشون خوبه یا نه…تمام این اتفاق ها شب ها می افته…ولی وقتی یک نفر بهم نگاه میکنه یا توی جمعی باشم تیک از بین میره …
  به صورت ساده،مغزم بهم دستور میده که به این شکل کارمو انجام بدم و اگر انجام ندم یک فکرایی میاد تو سرم که مثلا اگر اون کارو انجام ندم یک اتفاق بد میافته…
  اگر میشه راهنماییم کنید.پدر مادرم هم از این تیک خبر ندارن.

  • کلینیک سایبر, ژانویه 4, 2023 @ 20:39 پاسخ

   با سلام، شما توضیحاتی که دادید در خصوص تا کردن لباس و حساسیتتان در این مورد یکی نشانه اختلال وسواس می باشد و این که به پدر و مادرتان سر میزنید و فکر های دیگری که می کنید نشانه ای از اضطراب زیاد در شما می باشد که به سادگی در مرکز سایبر قابل درمان می باشند. برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی هم می توانید با ما تماس بگیرید.

 • محمد.س, ژانویه 17, 2023 @ 22:09 پاسخ

  سلام من ۳۶ سالمه
  حدود بیست ساله که گهگاهی طی ی دوره زمانی مثلاً ی دوره چشامو یکسره به هم فشار میدم.ی دورههمش از خودم صدا در میارم. ی زمان همش دوست دارم به ی جا خیره بشم.

  الان هم احساس میکنم نفسم بالا نمیاد
  اصلا نمیتونم تمرکز کنم
  شکلک زیاد در میارم

  حتی پشت فرمون همش می‌خوام چشامو ببندم
  وقتی انجام ندم انگار می‌خوام دیوانه بشم
  تا حالا هم هیچ دارویی نخوردم.
  تو رو خدا منو راهنمایی کنید.

  • کلینیک سایبر, ژانویه 20, 2023 @ 09:47 پاسخ

   با سلام، دوست عزیز شما حتما باید توسط شخص دکتر اسداله پور یک بار ویزیت شوید تا پس از بررسی نقشه مغزیتان در خصوص این مشکلتان تشخیص قطعی دهند. برای دریافت نوبت تماس بگیرید. 02144206861

 • لیا, ژانویه 20, 2023 @ 23:44 پاسخ

  سلام من ۱۴ سالمه و عادت دارم موقع درس خوندن وقتی که نشستم تکون بخورم و جلو عقب برم و عادت دارم پاهامو تکون بدم این نوعی تیک عصبی هست؟

  • کلینیک سایبر, ژانویه 23, 2023 @ 16:32 پاسخ

   سلام، به احتمال زیاد بله

 • محمد, ژانویه 26, 2023 @ 01:42 پاسخ

  سلام پسری هستم 26 ساله که چندین ساله دچاره تیکهایی میشم و خودش برطرف میشه ولی این تیکی که میگم رو اردیبهشت تا الان دارم و رو همه چیزم تاثیر گذاشته
  گوشی که دستم باشه باید بزارم تو دهنم و با دندون فشار بهش وارد کنم تو این 10 ماه هم بیش از 10تا گوشی رو داغون کرده ام به نظرتون چکار کنم دیگه خسته شدم

  • کلینیک سایبر, ژانویه 30, 2023 @ 15:41 پاسخ

   با سلام،دوست عزیز تیک بطور کامل با لورتا قابل درمان می باشد. برای دریافت اطلاغات بیشتر با شماره 02144206861 تماس بگیرید

 • میثم, فوریه 19, 2023 @ 23:30 پاسخ

  سلام.پسری۵ساله دارم ازیکماه شده بینیش روبالامیکشه بخصوص عصرکه صداش بلندهم هست وحالا هرچه رابگیرد محکم فشارمیدهد ودستش راداخل دهانش میبرد

  • کلینیک سایبر, فوریه 20, 2023 @ 10:58 پاسخ

   سلام، در مورد پسر شما نیاز به بررسی دقیق تر توسط شخص دکتر می باشد. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید. 02144206861

 • احسان, فوریه 26, 2023 @ 19:22 پاسخ

  سلام ببخشید من ۱۳ سالمه و یه ۲ یا ۳ ماه میشه تیک دارم و تیکم داره خیلی افزایش پیدا میکنه ۱.چشمک بود ۲.چش راستم رو میبردم بالا خیلی عجیب بود۳.دوتا چشمم رو میبرم بالا که در حد ۴ ثانیه هیجا رو نمیبینم۳.ناخونم رو میزنم تو صفحه گوشی خیلی وقت ها و خیلی چیز بدی هست و بعضی وقت ها خیلی محکم میزنم ۴.بعضی وقت ها باید حتما یه دکمه هایی رو بزنم که اصلا
  نیازنیست به زدنش مثل کم و زیاد کردن صدای گوشی ۵. دماغمو یه جور حالتی به بالا میکشم که این دیگه خیلی بده:/و همینا
  و الان من تیک ۱.۳.۴.۵ رو دارم و خیلی هم بده و جالبه دسته خودمه ولی انگار باید حتما انجامش بدم نمیشه توضیح داد و میشه راهنمایی کنین که تیک اعصبی حساب میشه؟
  مثلا هم دارم بازی یا چیزی که سرگرمم حواسم پرت میشه میره.
  ولی وقتی حواسم جمع میشه میاد.

  • کلینیک سایبر, فوریه 28, 2023 @ 02:10 پاسخ

   سلام، دوست عزیز با توضیحاتی که دادید احتمالا شما دچار اختلال تیک هستید و ابن اختلال بخوبی در مراکز علوم اعصاب سایبر قابل درمان می باشد.لطفا با شماره 02144206861 تماس بگیرید تا همکارانمون راهنمتئیتون کنن.

 • حدیث محمدی, مارس 8, 2023 @ 19:50 پاسخ

  سلام من یه چند وقتیه سرم خود به خود تکون میخوره تیک گرفتم هی گردنم اینور اونور میشه نمی‌دونم چیکار کنم راه درمانش چیه تا چه مدت اینکار ادامه داره ؟؟!

  • کلینیک سایبر, مارس 9, 2023 @ 11:12 پاسخ

   با سلام، همان طور که دز مقاله گفته شده، انواع تیک با لورتا قابل درمان می باشد. برای اطلاع بیشتر می توانید از مشاوره رایگان تلفنی استفاده کنید. 02144206861

 • ..., مارس 29, 2023 @ 00:50 پاسخ

  سلام
  من حین کارایی که دقت لازم دارن یا حین اینکه میرم ارایشگاه و آرایشگر میخواد خط ریشمو با دقت بگیره سرم یه مقدار میلرزه و نمیتونم کنترلش کنم علتش چیه؟ ۲۴ سالمه شاید حدود ۲ سالی باشه که اینجوری شدم

  • کلینیک سایبر, آوریل 1, 2023 @ 16:02 پاسخ

   سلام، دوست عزیز برای نظر قطعی نیاز به اطلاعات بیشتری است و دکتر باید شما را شخصا ویزیت کنند. برای دریافت نوبت ویزیت می توانید با شماره 02144206861 تماس بگیرید تا همکاران ما در مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر شما را راهنمائی کنند.

 • PJMN, می 7, 2023 @ 17:41 پاسخ

  با سلام.
  من تقریبا 2سالی هستش که دستام به شدت لرزش پیدا کرده که به شدت دارم اذیت میشم از اینکه اگر وسیله ای یا چیزی رو از کسی میخوام بگیرم و یا برعکس به شدت خجالت میکشم.
  یه اتفاق جدید دیگه اینه که موقع حرف زدن خیلی زیاد دستام و تکون میدم که چند نفر از دوستانم به من گفتن و خیلی تلاش می‌کنم که این کار رو انجام ندم ولی فراموش میکنم و این اتفاق میفته.
  لطف کنید منو راهنمایی کنید تا خلاص بشم از این اتفاق ها.
  ممنون از لطفتون

  • کلینیک سایبر, می 8, 2023 @ 22:42 پاسخ

   با سلام، دوست عزیز اختلال تیک با لورتا قابل درمان می باشد، برای اطلاع بیشتر می توانید از مشاوره رایگان تلفنی ما استفاده کنید و مشکلتان را بطور کامل و دقیق تر برای همکارانمون توضیح دهید تا شما را راهنمائی کنند. 02144206861

 • Merfaa, جولای 12, 2023 @ 22:57 پاسخ

  سلام وقتتون بخير،كوتاه عرض كنم پسر هستم ١٤ سال و ٨ ماه.حدود ٨ ماهى ميشه كه در مواقعى مثل مهمانى هايى كه مهمان هاش رو كمتر ميشناسم و افراد غريبه هستند سرم لرزش پيدا ميكنه و هنگام صحبت باهاشون هم لرزش سر شدت ميگيره لازم به ذكر هست كه گاهى اوقات هم كه تنش محيط كمتر هست لرزش مداوم و تند تند نيست و بطور مثال تو يك ثانيه اى كه مشخص نيست سَرَم حدود دو سانتى متر جهش پيدا ميكنه به سمت چپ يا راست و باز برميگرده به حالت اوليه اى كه قبل از تيك بوده،اين رو هم اضافه كنم كه تيك فقط و فقط مختص چنين موقعيت هايى نيست در كل تو موقعيت هاى استرس زا و مضطرب كننده اين تيك عصبى رخ ميده.سعى كردم تو چنين موقعيت هايى با حركت دادن پام از تيك عصبى سَرَم جلوگيرى كنم ولى باز هم واقعاً اذيت كنندست
  درخواست داشتم بدونم ايا قابل درمان هست و توضيحاتتون رو بخونم…
  ممنون

  • کلینیک سایبر, جولای 25, 2023 @ 20:43 پاسخ

   با سلام، بله دوست عزیز. یکی از دلایل تیک اضطراب زیاد فرد می باشد که ما با پروتکل های درست اضطراب شما را کاهش می دهیم و تیک شما برطرف می شود

 • Merfaa, جولای 12, 2023 @ 23:09 پاسخ

  سلام وقتتون بخير،پسر هستم ١٤ سال و ٨ ماهى ميشه كه در مواقعى مثل مهمانى هايى كه مهمان ها رو كمتر ميشناسم يا افراد غريبه هستند سرم لرزش پيدا ميكنه و هنگام صحبت باهاشون هم لرزش سر شدت ميگيره،لازم به ذكر هست كه گاهى اوقات هم كه تنش محيط كمتر هست لرزش سر مداوم و تند تند نيست و بطور مثال تو ثانيه اى كه مشخص نيست سَرَم حدود دو سانتى متر جهش پيدا ميكنه به سمت چپ يا راست و باز ميگرده به حالت اوليه اى كه قبل از تيك بوده،اين رو هم اضافه كنم كه تيك فقط و فقط مختص چنين موقعيت هايى نيست در كل تو شرايط هاى استرس زا و مضطرب كننده اين تيك عصبى رخ ميده.سعى كردم تو چنين موقعيت هايى با حركت دادن پام از تيك عصبى سَرَم جلوگيرى كنم ولى باز هم واقعاً اذيت كنندست و تيك از دستم در ميره و سرم لرزش پيدا ميكنه.
  درخواستم داشتم بدونم ايا قابل درمان هست و توضيحاتتون رو بخونم…
  ممنون

 • سجاد, جولای 29, 2023 @ 21:47 پاسخ

  سلام
  من ۱۵ سالم و الان دو هفته که زمانی که حواسم نیست یا با گوشی بازی می‌کنم لب رو به حالت بوس کردن در میارم میخواستم بدونم این تیکه ؟ بعد اگه هست گذراست یا طولانیه

  • کلینیک سایبر, آگوست 6, 2023 @ 10:27 پاسخ

   سلام، چندبار در روز این اتفاق پیش میاد؟ و هر روز برایتان تکرار می شود؟

 • الناز, جولای 31, 2023 @ 14:42 پاسخ

  سلام…من 29سالمه و الان حدود یکساله که لرزش پلک پایین چشم دارم و واقعا دیگه تحمل ندارم…بنظرتون چطور این پریدن پلکم رفع میشه؟

  • کلینیک سایبر, آگوست 6, 2023 @ 10:27 پاسخ

   سلام، لطفا تماس بگیرید 02144206861

 • سجاد, آگوست 9, 2023 @ 23:48 پاسخ

  سلام دوباره من قبلا بهتون پیام دادم و شما گفتین در روز چند باز اتفاق میفته هر ۲ .۳ روز یکبار یا دوبار اینجوری میشم

  • کلینیک سایبر, آگوست 25, 2023 @ 20:59 پاسخ

   سلام، دوست عزیز تیک با لورتا به خوبی درمان می شود

 • ima, آگوست 19, 2023 @ 18:48 پاسخ

  بچگی ازونا بودم که ازار می رسوندم همش اسیب میزدم تا اروم میشدم یه بار پنج سالگی یه دفعه پلک اضافی گرفتم یکسره شده بود اون موقع به حرف بزرگترا بردن پیش دع.انویس و دکتر نبردن الان بعد ۱۸ سال متوجه شدم همه ی خستگیم از این حرکتاست که کل روز دارم کنترل می کنم هم چشام بیخود حرکت میکنه ، نفس کشیدن هی یادم میره و وقتی ارادی می کنم سخت تر میشه ، تو بدنم فشار میارم مثلن میبینم خودمو سفت کردم و اگه ازاد کنم هی بیخودی تکون میدم حرفای اضافی می زنم بعد به خودم میام نه میتونم ازاد کنم نه میتونم بگیرم دانش اموزم هستم تو کتاب چشام بیخود حرکت میکنه نوار مغزم چیزی نداشته بازم تیک حساب میشه؟ به نظر شما رفتار درمانی لازمه؟

  • کلینیک سایبر, آگوست 25, 2023 @ 21:57 پاسخ

   سلام، دوست عزیز شما باید توسط جناب دکتر ویزیت شوید. با توجه به شهر خود می توانید با شماره شعبه مدنظر خود تماس بگیرید و درخواست نوبت کنید. اطلاعات شعب مراکز سایبر در انتهای صفحه موجود می باشند.

 • تیهو, آگوست 24, 2023 @ 02:07 پاسخ

  سلام
  دختر متولد ۱۳۹۲ من همش دست میزنه به لبش لبشو کجو کوله میکنه
  اگه بگیم دست به لبت نزن یه زبون میکشه رو لبش بعد با لبش شکلای مختلف درمیاره چند دقیقه بعدم دوباره دست میزنه به لبش
  میگم چرا اینکاری میکنی میگه دست خودم نیست
  باید چیکار کنم؟
  از اینجور چیزا کلا زیاد داشته ، مثلا خوردن لباس تکون دادن زانو و اینا

  • کلینیک سایبر, آگوست 25, 2023 @ 21:58 پاسخ

   سلام، دوست عزیز دختر شما باید توسط جناب دکتر ویزیت شوند تا نظر قطعی داده شود. با توجه به شهر خود می توانید با شماره شعبه مدنظر خود تماس بگیرید و درخواست دریافت نوبت کنید. اطلاعات شعب مراکز سایبر در انتهای صفحه موجود می باشند.

 • Sara, سپتامبر 5, 2023 @ 04:57 پاسخ

  سلام خواهر من دو ماه دیگه۱۸ ساله میشه الان ب مدت سه ماه هست ک دچار تیک عصبی میشه معمولا اگر زیاد ناراحت یا عصبانی بشه ب این سورت که جهش شدید گوش میکیره و لنگه ابروهاشو بالا پایین میکنه یا گردنش رو تکون میده ا خیلی نگرانم ایا قابل درمان هست!؟ البته خواهرم زمینه افسردگی هم داره

  • کلینیک سایبر, سپتامبر 17, 2023 @ 19:38 پاسخ

   سلام، بله دوست عزیز تیک عصبی بخوبی با لورتا قابل درمان می باشد

 • رضا, نوامبر 18, 2023 @ 05:43 پاسخ

  سلام وقت بخیر پسرم تو سن گم تیک پاک زدن و گردن داشت حل شد الان ۱۲ سالشه و جدیدا تیک وسواس گرفته با پیراهنش هی آب دعانشو پاک میکنه دهنش بغل لبش سیاه شده از بس پاک گرد فوش هم میده بعضی موقع ها چیکار باید کرد ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی از این وضع نگرانیم

  • کلینیک سایبر, نوامبر 18, 2023 @ 15:42 پاسخ

   سلام، اختلال فرزندتان قابل درمان می باشد. برای دریافت نوبت یا نیاز به مشاوره می توانید با شماره 02144206861 تماس بگیرید.

 • صمد, نوامبر 19, 2023 @ 22:31 پاسخ

  سلام.من یه پسر ۱۹ساله هستم و از ۶سالگی موقع هیجان زده شدن دستامو یا انگشتامو خییلی سریع تکون میدم(بیشتر بالاپایینشون میکنم). البته توی جمع خیلی کم پیش میاد انجامش بدم ولی وقتی تنهام زیاد انجامش میدم اصلا هم دست خودم نیست.میخواستم بدونم این مورد من هم تیک عصبی محسوب میشه؟

  • کلینیک سایبر, نوامبر 27, 2023 @ 22:11 پاسخ

   سلام بله امکانش هست

 • mb, نوامبر 28, 2023 @ 08:38 پاسخ

  با سلام و احترام تفاوت تشنج کلونیک در نوزادان و تیک عصبی رو چطور تشخیص بدیم

 • آذر, دسامبر 8, 2023 @ 10:20 پاسخ

  سلام من یه دختر نه ساله دارم ، موقع صحبت کردن مخصوصا وقتی سریع میخواد یه چیزی رو بگه کلمه ی اول رو چندین بار تکرار می کنه ولی توی مدرسه خیلی کمتره ، مثلا می خواد بگه مامان بیا بریم ، میگه مامان مامان مامان مامان بیا بریم .کلمه رو تکرار می کنه نه ابتداش رو که بگم لکنته .خیلی از این موضوع ناراحتم ، آیا این قابل حل شدن هست؟ و کجا باید مراجعه کنم برای درمان؟

  • کلینیک سایبر, دسامبر 8, 2023 @ 14:20 پاسخ

   با سلام، آدرس و شماره تماس شعب سایبر در پایین صفحه درج شده اند. با توجه به محل سکونتتان می توانید به شعبه مدنظر خود مراجعه کنید و یا تماس بگیرید و همکارانمان راهنمائیتان کنند.

 • امیر, دسامبر 9, 2023 @ 14:54 پاسخ

  سلام..ببخشید من ایمیل ندارم‌ ۴۶سال سن دارم وحدود پنج ساله که وقتی خواب منو میگیره یه قسمت از بدنم يا دست يا پا يا اينکه یک طرف بدنم به سمت بالا پرت میشه به صورتی که همه متوجه میشن این رفتار میتونه چه دلیلی داشته باشه ممنون

  • کلینیک سایبر, دسامبر 12, 2023 @ 21:21 پاسخ

   با سلام، احتراما نیاز هست که جناب دکتر شخصا ویزیت کنند شما را.

 • Nafas, دسامبر 11, 2023 @ 18:25 پاسخ

  سلام،خسته نباشید دخترم ۵سالشه ۴۰روزه بعضی وقتا پاش یا دستش یا زبونشو تکوم میده بعضی وقتام چشماش انحراف پیدا می‌کنه ک این خیلی حالشو بد می‌کنه و بی حوصله میشه،اینایی ک میگم هروز نبوده،بعضی روزا اصلا نبوده شاید ده روز یا یک هفته نبوده و یه روز اونجوری میشه مخصوصا وقتایی ک ناراحت میشه،پیش متخصص مغز و اعصابم بردیم ،ام آر آی هم گرفت گفت خفیفه احتیاجی ب دارو نیست

  • کلینیک سایبر, دسامبر 12, 2023 @ 21:22 پاسخ

   با سلام، لطفا تماس بگیرید تا هماکاران ما تلفنی راهنمائیتان کنن.

 • مهناز, دسامبر 15, 2023 @ 07:31 پاسخ

  سلام خسته نباشید من تقریبا ۱۷ سالم هست و به صورت غیر ارادی لب پایینیم به سمت دست راستم حرکت می‌کنه ولی من احساسی ندارم و از همه ی خانواده شنیدم که لبم اینطوریه… من تیک عصبی دارم؟؟؟؟

  • کلینیک سایبر, دسامبر 16, 2023 @ 23:46 پاسخ

   سلام، به احتمال زیاد بله

 • مریم, دسامبر 20, 2023 @ 00:20 پاسخ

  سلام،وقت بخیر.دختر من ۱۳ سالشه و وقتی هیجان زده میشه دستاشو تکون میده یا موقع ی صبحت کردن در مورد روزش توی مدرسه یا هر مسئله ساده ی دیگه ای بی وقفه بالا و پایین میپره حین صحبت کردن و موقع تماشا کردن تلویزیون هم بصورت نشسته عقب و جلو میره. ممکنه تیک عصبی باشه یا چیز دیگه ای؟ ممنون میشم زود پاسخگو باشید.

  • کلینیک سایبر, دسامبر 22, 2023 @ 22:35 پاسخ

   با سلام لاطفا تماس بگیرید. 02144206861

 • مهرسا, ژانویه 8, 2024 @ 11:52 پاسخ

  سلام وقت بخیر دخترم ۷ سالشه ی مدت تند تند پلک میزد اون کم شد حالا با چشم چپش هی چشمک میزنه ابروهاش میرن بالا
  چی کار کنم خیلی نگرانم با مشاور ک حرف زدم گفت بهش تذکر ندین خوب میشه ولی اصلا بهتر نشده تو خدا کمکم کنید چی کارش کنم

  • کلینیک سایبر, ژانویه 10, 2024 @ 19:58 پاسخ

   سلام، لطفا تماس بگیرید 02144206861

 • مریم, ژانویه 22, 2024 @ 12:52 پاسخ

  سلام من ی مدت میشه ک گوشه لبم نبض میزنه و حرکتش با چشم دیده میشه…
  قبلا این اتفاق برای چشمم افتاده
  گاهی هم گوشه صورتم جمع میشه البته
  این دوتا خیلی خیلی کم اتفاق می‌افته
  و بیشتر همون اطراف لبمه
  ممکنه تیک عصبی باشه؟
  چون این مدت ک خیلی فشار روحی روانی روم بوده
  بروز کرده

  • کلینیک سایبر, ژانویه 22, 2024 @ 21:00 پاسخ

   با سلام، به احتمال زیاد بله دوست عزیز

 • Amir, ژانویه 31, 2024 @ 18:09 پاسخ

  سلام ببخشید پسر من ۱۶ سالشه و یه تیک عصبی گرفته که سرش رو هی تکون میده قبلا حدود ۲ سال پیش یه تیک داشت از خودش صدا در می‌آورد ولی خود به خود خوب شد الان باید چیکار کنم ؟

  • کلینیک سایبر, فوریه 4, 2024 @ 21:11 پاسخ

   درود، باید وضعیت پسر شما توسط جناب دکتر بررسی شود. در صورت تمایل تماس بگیرید.

 • مهرسا, فوریه 17, 2024 @ 17:23 پاسخ

  سلام دخترم چند روزی گردنشو یهو تکون میده. چند ساعت یبار این کارو میکنه نه ماهشه.ممنون میشم نظرتونو بدید

 • مهری, مارس 4, 2024 @ 16:27 پاسخ

  سلام. پسر من ۱۱ ساله ست. ۵ ماهه به خاطر تیک حرکتی و صوتی، پوریکا ۴ مصرف میکنه شبی یکی.تیکاش خوب شده ولی حس میکنم خیلی خیلی کندذهن شده. درسها را اصلا متوجه نمیشه. قبلا خیلی خوب درسها را متوجه میشد براش توضیح میدادم ولی الان انگار اولین باره چیزی را براش توضیح میدم.حفظیات و گیرایی ریاضیش خیلی کم شده. ممکنه از عوارض قرص باشه؟؟؟

  • کلینیک سایبر, مارس 8, 2024 @ 18:23 پاسخ

   با سلام، دوست عزیز در روش درمان با لورتا از هیچ قرصی استفاده نمی شود و مراکز سایبر مخالف استفاده از هرگونه قرص برای کنترل اختلال می باشد و قطعا استفاده از هر قرص و داروئی دارای عوارضی می باشند که قبل از مصرف باید حداقل درمورد آن ها مطالعه کنید.

 • علی اکبر عسگری, مارس 7, 2024 @ 13:56 پاسخ

  سلام
  پسر من ۱۴ سالش که به تیک مرکب حرکتی مبتلا شده و قرص مصرف می کند اما تیکش کنترل نشده است. پرش در سرو گردن ودست و پاش است. آیا باورتان قابل درمان است؟

  • کلینیک سایبر, مارس 8, 2024 @ 18:14 پاسخ

   با سلام، احتراما نیاز است که وضعیت فرزندتان با دقت بیشتری بررسی شود. در صورت تمایل می توانید تماس بگیرید تا همکارانمان راهنمائیتان کنند 02144206861

 • Matin, مارس 8, 2024 @ 15:33 پاسخ

  سلام
  پسر من ۱۴ سالمه و همیشه درحال نوشتن در هر حالتی که باشه چه در مدرسه و چه در خانه همیشه یه تیک خاصی داره که دستش یهو دچار جابجایی میشه که جابجایی کم و غیرقابل کنترلی هستش و دستش خط میخوره راه درمانش چیه؟

  • کلینیک سایبر, مارس 8, 2024 @ 18:08 پاسخ

   با سلام، مشکلل فرزندتان نیاز به بررسی دقیق تری دارد. لطفا تماس بگیرید تا همکارانمان راهنمائیتان کنند 02144206861

 • هلن, آوریل 2, 2024 @ 16:10 پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من دخترم ۱۴ سالمه بعضی وقت ها حس میکنم شونه سمت راستم یهو خالی میشه یه یه لحظه درد میگیره
  ولی بعد اوکی میشه
  میخواستم بدونم این تیکه؟

  • کلینیک سایبر, آوریل 2, 2024 @ 19:14 پاسخ

   با سلام، ممکن است اما نیاز به بررسی دقیق تر دارد

 • مریم, آوریل 8, 2024 @ 20:23 پاسخ

  این تیک بالا دادن شانه ممکنه در کودکان پایینتر از دوسال هم رخ بده

 • امیر, آوریل 21, 2024 @ 23:25 پاسخ

  سلام خسته نباشید من حدود یک سال در مورد بحث کوچکی دچار تیک عصبی شدم از ۱۷ سالگی شروع شد حالا حدود یک سال هست بالا انداختن شانه و تکان دادن سر ایا قابل درمان است ممنون تشکر

  • کلینیک سایبر, آوریل 28, 2024 @ 21:13 پاسخ

   با سلام، دوست عزیز مشکل شما با لورتا قابل درمان می باشد. لطفا با شماره 02144206861 تماس بگیرید تا همکارانمان راهنمائیتان کنند.

 • سارا, آوریل 26, 2024 @ 14:12 پاسخ

  سلام دختری دارم ۳ ماهه گاهی با چشم چپ و گاهی با چشم‌راست چشمک میزنه # پدرش هم تیک‌ چشم داره؟ آیا دختر من هم تیک داره؟ قابل درمان هست؟

  • کلینیک سایبر, آوریل 28, 2024 @ 21:15 پاسخ

   با سلام، به احتمال زیاد بله اما نظر قطعی را جناب دکتر پس از ویزیت می دهند.

 • Helena, آوریل 28, 2024 @ 02:23 پاسخ

  سلام من 14 سالمه بچه بودم از خودم صدا درمیاوردم و تند تند و محکم پلک میزدم و گردنمو تکون میدادم تا که دوتاشون خوب شدن ولی گردنمو دو ساله که دوباره شروع کردم تکون داده و غیر ارادی نیستش یه جورایی عادتمه حس میکنم اگه تکون ندن اذیت میشم اون تیک صدام هم برگشته که یه صدایی رو همش میدم الان این یه عادت معمولیه یا تیکه؟ اخه میگن تیک غیرارادی و ناگهانیه ولی من خودم گردنمو تکون میدم و وقتی تکون نمیدم انگار اذیت میشم هرچند تکونش هم میدم خیلی رو مخمه

 • خدیجه محمدی, آوریل 29, 2024 @ 15:43 پاسخ

  سلام من پلک های زیادی میزنم مابین دوابروهام در میگیره این ها یا با بوها یا با استرس ها به وجود میاین چکار کنم

  • کلینیک سایبر, می 1, 2024 @ 01:40 پاسخ

   با سلام، مشکل شما نیاز به بررسی از نزدیک می باشد. لطفا تماس بگیرید

 • فاطیما, ژوئن 1, 2024 @ 15:20 پاسخ

  سلام وقت بخیر هر چند وقت یکبار ناخواسته تو ناخودآگاهم صدا ها برام تند میشن و ناخواسته این تندی صدا روی رفتارم تاثیر می‌ذاره و حرکاتم تند میشه و خودم هم متوجه دور تند بودن صدا و حرکات هستم و هرچقدر می‌خوام کنترلش کنم نمیشه و تایمش هم حدودا کمتر از ده دقیقه اس
  میخواستم بدونم دلیلش چیه تیکه ؟

  • کلینیک سایبر, ژوئن 5, 2024 @ 17:54 پاسخ

   با سلام، احتراما مشکل شما نیاز به بررسی دقیق تر و ویزیت شدن توسط شخص دکتر اسداله پور دارد. می توانید با نزدیک ترین مرکز سایبر به محل زندگیتان تماس گرفته و از مشاورین ما در این خصوص سوال کنید. آدرس مراکز سایبر در انتهای صفحه موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *