تفاوت نوروفیدبک و بیوفیدبک

تفاوت نوروفیدبک و بیوفیدبک چیست؟

برای بیان اینکه تفاوت نوروفیدبک و بیوفیدبک در چیست ابتدا باید گفت که بیوفیدبک و نوروفیدبک مجموعه فناوری های مبتنی بر شرطی سازی عاملی هستند. خب این به چه معنا می باشد؟ این به این معنا بوده که می توان با آنها پاسخ های زیستی بدن را تغییر داد و اصلاح کرد. مثلا با اکترود بیوفیدبک HRV که مبتنی بر فعالیت و ضربان قلب است؛ می توان میزان ضربان و سرعت تغییر ضربان قلب در شرایط مختلف زندگی را تغییرداد و بهبود بخشید. و بدین ترتیب اضطراب فرد را بهبود بخشید.در ادامه مقاله ما ویدیو هایی را قرار دادیم که برای فهم ساده تر تفاوت نوروفیدبک و بیوفیدبک کمکتان می کند. 

اگر در حوزه اختلال بیش فعالی سوالی دارید لطفا روی لینک کلیک کنید.

انواع بیوفیدبک و تفاوت نوروفیدبک و بیوفیدبک

در ادامه توضیح تفاوت نوروفیدبک و بیوفیدبک باید بدانید که بیوفیدبک انواع مختلفی دارد که عبارتند از: بیوفیدبک EMG (الکترومیوگرافی مبتنی بر فعالیت ماهیچه ای)؛ بیوفیدبک HRV (تغییرپذیری ضربان قلب)؛ بیوفیدبک تنفسی (مبتنی بر تنفس دیافراگمی)؛ بیوفیدبک درجه حرارت بدن؛ بیوفیدبک SC (پاسخ گالوانیک پوست یا اندازه گیری تعریق پوست) و بیوفیدبک مبتنی بر امواج مغزی یا همان نوروفیدبک. تمامی انواع بیوفیدبک در مرکز سایبر راه اندازی شده است و بسته به نیاز مورد استفاده قرار می گیرند. بیوفیدبک ها به خصوص برای کار روی ورزشکاران و بهبود فعالیت حرفه ای آن ها بسیار موثر هستند.

اگر در خصوص مبحث تفاوت های نوروفیدبک و بیوفیدبک سوالی داشتید، می توانید از کارشناسان مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر که تجربه بالایی در این حوزه دارند به صورت رایگان مشاوره بگیرید. تلفن تماس: 02144206861

نوروفیدبک چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

امیدواریم بعد از دیدن این ویدئو تفاوت نوروفیدبک و بیو فیدبک برتی همه شما عزیزان روشن بشود.با تشکر از وقتی که گذاشتید. برای دیدن مقاله بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران کلیک کنید. در ادامه در این ویدئو قرار است که صحبت های جناب آقای دکتر امین اسداله پور، متخصص این حوزه و رئیس مراکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر را در خصوص این موارد بشنویم.

لطفا در صورت تمایل ما را در صفحه اینستاگرام خود دنبال کنید. تا از آخرین مطالب مرکز علوم اعصاب و روانشناسی سایبر در خصوص تفاوت نوروفیدبک و بیوفیدبک مطلع شوید.

 اینستاگرام سایبر cyberneuro